صدور ۴۲ موافقت اصولی برای پروژه‌های گردشگری استان فارس

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی فارس از صدور ۴۲ موافقت اصولی برای پروژه‌های گردشگری فارس در ۲ ماهه نخست سال جاری برای ایجاد طرح‌های گردشگری در استان خبر داد.

به گزارش ایران ریپورتس، جمشید معینی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور ۴۲ موافقت اصولی در شهرستان‌های مختلف استان فارس افزود: این پروژه‌ها شامل سفره‌خانه سنتی، هتل‌آپارتمان، مجتمع خدمات رفاهی تفریحی، مجتمع اقامتی پذیرایی و تفریحی است که پس از بررسی در کمیته فنی سرمایه‌گذاری صادر و در حال طی مراحل قانونی از دستگاه‌های ذی‌ربط هستند.

او افزود: این پروژه‌ها در شهرستان‌های سپیدان، پاسارگاد، خنج، داراب، شیراز، فراشبند، فیروزآباد، گراش، لار، مرودشت، مهر و ممسنی هستند.

معینی بیان کرد: در جلسات کمیته فنی سرمایه‌گذاری درخواست‌ها مورد ارزیابی قرارگرفته و درصورتی‌که مغایرتی با قوانین نداشته باشند، همکاری لازم در کوتاه‌ترین زمان برای صدور مجوزها صورت می‌گیرد.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس عنوان کرد: همچنین طی این مدت‌زمان، سه مجوز ایجاد مجتمع گردشگری با مجموع سرمایه‌گذاری بیش از ۳۶ هزار میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۵۱ نفر صادر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *