پیروزی قاطع رئیس‌جمهور کره جنوبی در انتخابات

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی کره جنوبی نشان می‌دهد، حزب حاکم این کشور وابسته به «مون جائه اون» رئیس‌جمهور کره جنوبی یک پیروزی قاطع به دست آورده است.

به گزارش ایران ریپورتس98؛ نتایج اولیه انتخابات پارلمانی کره جنوبی که همزمان با ادامه مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار شد، از پیروزی حزب حاکم و حضور گسترده مردم این کشور در انتخابات حکایت دارد.

بنا بر گزارش شبکه «دویچه وله»، نتایج اولیه نشان می‌دهند که حزب حاکم «دموکراتیک» کره جنوبی (وابسته به مون جائه این رئیس جمهور) در انتخابات پارلمانی این کشور توانستند به ۱۸۰ کرسی از مجموع ۳۰۰ کرسی پارلمان دست یابند.

کسب این تعداد از کرسی‌های پارلمان کره جنوبی در شرایطی صورت گرفته که حزب وابسته به رئیس‌جمهور تا پیش از این ۱۲۰ کرسی را در اختیار داشته است.

طبق نتایج اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات کره جنوبی، حزب اپوزیسیون محافظه کار این کشور ۱۰۳ کرسی پارلمان را کسب کرده است.

از جمله موارد قابل توجه این انتخابات، میزان مشارکت بالای رای دهندگان در کره جنوبی به رغم تهدیدات ناشی از ویروس کرونا بود.

تحلیلگران مسائل انتخاباتی با اشاره به حضور ۶۶.۲ درصدی مشارکت در این انتخابات، پیروزی قاطع حزب رئیس‌جمهور کره جنوبی نشانه رضایت مردم از عملکرد دولت در مقابله با کرونا بوده است.

انتخابات پارلمانی کره جنوبی رکورد میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی این کشور از سال ۱۹۹۲ تاکنون را شکست.

تا پیش از شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی، نظرسنجیها نشان می‌داد که حزب رئیس‌جمهور این کشور به دلیل کاهش رشد اقتصادی و نارضایتی از عملکرد او در مدیریت روابط با کره شمالی از شانسی برای پیروزی برخوردار نبوده اما با شیوع کرونا این روند تغییر کرد.

انتخابات پارلمانی در کره جنوبی اولین انتخاباتی سراسری و ملی در جهان است که در بحبوحه شیوع کرونا برگزار شد.

مسئولان برگزاری انتخابات در کره جنوبی خواستار پوشیدن دستکش، ماسک و اتخاذ دیگر تدابیر توسط رای دهندگان به منظور مقابله با کرونا شدند و از طریق ایمیل و دیگر امکانات ویژه توانستند امکان مشارکت ۲۸۰۰ مبتلا به کرونا را فراهم کنند.

طبق آخرین خبرها از کره جنوبی، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۲۲ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا و فوت ۴ نفر ثبت شده  و تعداد کل مبتلایان به ۱۰۶۱۳  و فوتی‌ها به ۲۲۹ نفر رسید.

تاکنون ۷۷۵۷ مبتلا به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و  از بیمارستان مرخص شده‌اند.

انتهای پیام/

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود