مدیرکل امور مالیاتی فارس: مهلت تسلیم اظهار نامه تا ۱۵ مرداد ماه تمدید شد

مدیرکل و معاونین اداره کل امور مالیاتی فارس با حضور در میز خدمت مصلای نماز جمعه شیراز از نزدیک با مردم پیرامون مشکلات و مسائل مالیاتی گفت و گو کردند.

به گزارش ایران ریپورتس، در این میز خدمت که در آستان مبارک حضرت شاهچراغ(ع) برپا شد ، مشکلات بررسی و پاسخگویی به موضوعات موردنظر مؤدیان انجام شد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ، عملکرد اداره کل امور مالیاتی فارس در دولت سه ساله شهید جمهور را تشریح کرد.

در حاشیه این برنامه، حمیدرضا محمدابراهیمی به اهمیت رضایت مؤدیان مالیاتی اشاره کرد و افزود: ملاقات چهره به چهره مدیران مالیاتی با مردم زمینه ساز خدمت رسانی بهتر و رفع نقاط ضعف خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: با اقدامات انجام شده برای افزایش شفافیت و احقاق حق عموم مردم، در سه سال فعالیت دولت شهید جمهور، ۴هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال مالیات از محل مبارزه با فرار مالیاتی وصول شد.

محمد ابراهیمی با بیان اینکه در این مدت ۳۳۰ هزار میلیارد ریال منابع درآمدی جدید شناسایی شد که تاکنون از پرداخت مالیات دور مانده بود، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب پرداخت مالیات را یک فریضه و فرار مالیاتی را نیز یک جرم دانسته اند چرا که فرار مالیاتی به همگان ضرر می‌رساند.

وی یادآور شد: سازمان امور مالیاتی برای مبارزه با فرار مالیاتی اداره‌ای تشکیل داده و با راهکار‌های مختلف از جمله سامانه ۱۵۲۶ این جرم را پیگیری می‌کند.

مدیرکل امور مالیاتی فارس ادامه داد: در سه سال اخیر ۳۶۰ هزار میلیارد ریال مالیات در استان فارس وصول شد که بیش از ۳۰۸ هزار میلیارد ریال آن به حساب خزانه واریز شد و بیش از ۵۵ هزار میلیارد ریال نیز به شهرداری ها، دهیاری‌ها و عشایر فارس پرداخت شد.

وی گفت: از ۳۰۸ هزار میلیارد ریال مالیات واریزی به خزانه، یک درصد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای خرید و تقویت بنیه امکانات بهداشتی مناطق محروم هزینه شد.

محمدابراهیمی گفت: خرداد ماه فصل تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل و اشخاص حقیقی است، و این اشخاص وظیفه دارند اظهار نامه مالیاتی سال گذشته خود را تسلیم کنند.

وی  افزود: با توجه به رخداد شهادت رئیس جمهور فقید، سازمان امور مالیاتی به منظور استفاده بهتر مردم ازتسهیلات تبصره ۱۰۰، مهلت تسلیم اظهار نامه را تا ۱۵ مرداد ماه تمدید کرد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس اظهار کرد: مسئاله مالیات اهمیت بالایی دارد تا جایی که دشمنان کشور نیز بر روی این مساله کار می‌کنند.

وی با اشاره به تاثیر پرداخت مالیات بر تامین مالی و نقدینگی کشور، گفت: تحریم سیستم بانکی کشور از سوی دشمنان نیز با هدف ایجاد خلل در نقدینگی کشور انجام می‌شود.

محمد ابراهیمی بیان کرد: با توجه به تلاش‌های دشمن برای ایجاد خلل در نقدینگی کشور، پرداخت مالیات نیز ابزاری برای مبارزه با استکبار است.

وی یادآور شد: قانون برای مشاغل با درآمد‌های پایین معافیت‌های مالیاتی بسیاری در نظر گرفته است و این معافیت‌ها سبب شده تا کسانی که توان مالی پایینی دارند، مشمول مالیات نشوند.

مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: میز خدمت اظهار نامه مالیاتی در اداره کل امور مالیاتی فارس برپا شده و اشخاص حقیقی می‌توانند حضوری نیز مراجعه کنند تا راهنمایی شوند و اطلاعات خود را تکمیل کنند.انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published.