رعشه بر اندام مدیران فارس افتاد| ایمانیه از غییر ۱۰ تا ۱۵ مدیر استانی خبر داد

استاندار فارس گفت: پیگیر تغییر تعدادی از مدیران فعلی استان هستیم و تقریبا هیچکدام مشکل مالی و اخلاقی ندارند و تنها دلیلی که خواهان تغییر 10 تا 15 مدیر هستم ضعف مدیریتی آن‌ها است.

به گزارش ایران ریپورتس، محمد هادی ایمانیه صبح شنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: سفرهای ریاست جمهوری در دور اول بر این ملاک بود که هر دو هفته انجام شود اما در دور دوم سفرهای ریاست جمهوری هنوز ملاک مشخص نشده و امید است استان فارس جز اولین استان‌های کشور مقصد سفر ریاست جمهوری باشد.

وی ادامه داد: بیش از ٩٩ درصد از منابع اعتبارات سفر ریاست جمهوری به فارس در نظر گرفته شده و در مجموع می‌توان گفت نزدیک به ۶۵ درصد مصوبات سفر رئیس جمهور به استان فارس پیشرفت فیزیکی دارد.

ایمانیه تاکید کرد: آزادراه شیراز اصفهان و خط دوم انتقال آب در استان فارس دو طرح ملی در استان است که امید است در دور دوم سفرهای ریاست جمهوری به بهره برداری برسد.

ضعف مدیریت عامل تغییر مدیران فارس است

وی در خصوص تغییر مدیران استان فارس نیز عنوان کرد: با توجه به عملکرد ضعیف برخی از مدیران استان در تلاش هستیم نسبت به تغییر ١٠ تا ١۵ مدیر استان فارس طی چند ماه آینده تغییر کنند.

به گفته ملاک تغییر مدیران تنها ضعف مدیریتی بوده و هیچکدام از این مدیران مشکلات مالی و اداری ندارند.

عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس در خصوص آخرین وضعیت خطوط ریلی استان نیز تاکید کرد: سرعت پیشرفت فیزیکی راه آهن شیراز به بوشهر کند است و امیدوارم با تزریق اعتبارت به این بخش سرعت ساخت این طرح افزایش یابد البته راه آهن شیراز- اقلید – یزد نیز نیازمند ٣٠٠ میلیارد تومان اعتبار بوده تا این طرح به طور کامل به بهره برداری قرار بگیرد.

وی در خصوص ایجاد اشتغال در فارس نیز اضافه کرد: معیاری که در ایجاد اشتغال در گزارش مرکز آمار ایران در نظر گرفته شده مجموع اشتغال زایی و تفریق آن با خروج از شغل در استان است اما میزان اشتغال‌های ایجاد شده در استان به گونه‌ای بوده که مورد تقدیر مرکز آمار ایران، وزارت تعاون و ریاست جمهوری قرار گرفته است.

استاندار فارس در خصوص وضعیت منابع آبی و تأمین برق در فصول گرم سال نیز در استان متذکر شد: وضعیت منابع آبی استان با توجه به بارش باران در فصل زراعی جاری بهبود یافته و برای تأمین آب شرب مشکلی وجود ندارد اما در خصوص تأمین برق احتمالاً شرایط به گونه‌ای خواهد بود که مصوبه سال قبل در وزارت نیرو دوباره اجرایی خواهد شد.

او ادامه داد: در این طرح برق مصارف خانگی قطع نشده اما بر اساس برنامه ریزی که توسط وزارت نیرو ابلاغ خواهد شد نسب به قطع برق صنایع اقدام می‌شود.

فارس در تأمین و عدم تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن اول است

ایمانیه با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن نیز تاکید کرد: فارس علاوه بر اینکه در تأمین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در کشور اول است در عدم تخصیص زمین به این طرح نیز در کشور در جایگاه نخست قرار دارد.

وی افزود: ١٣۶ هزار نفر واجد شرایط این طرح بوده و مقرر شده تا در شهرستان‌های شیراز، جهرم، مرودشت و فسا اهتمام بیشتری برای تأمین زمین در نظر گرفته شود.

وی در خصوص طرح توسعه حرم نیز عنوان کرد: در بحث توسعه حرم به دنبال فعالیت تجاری نیستیم ولی این پیشنهاد به وزارت میراث ارائه شده که برخی از خانه‌ها در منطقه پیرامونی حرم بازسازی شود و به فعالیت‌های هنری اختصاص داده شود.

او با اشاره به طرح تالار مرکزی شیراز نیز گفت: بیش از ٣٧ میلیارد تومان به تالار مرکزی فارس تخصیص یافته و وزیر ارشاد نیز مکلف شده تا طی دو سال آینده بیش از ٢٠٠ میلیارد تومان به این طرح اختصاص دهد تا پس از ١۴ سال این طرح به پایان برسد.

ایمانیه در خصوص استعفا مدیران برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز تاکید کرد: اختیار پذیرش استعفا مدیران برای حضور در انتخابات در اختیار استاندار فارس است و با این درخواست موافقت نخواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.