بزرگترین مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی استان فارس در حرم مطهر احمدبن‌موسی (ع) راه‌اندازی شد

بزرگترین مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی استان فارس در حرم مطهر احمدبن‌موسی (ع) در نخستین روز از هفته دفاع مقدس راه‌اندازی شد.

به گزارش ایران ریپورتس، بزرگترین مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی استان فارس در حرم مطهر احمدبن‌موسی (ع) با حضور فرمانده سپاه فجر، استاندار فارس و دیگر مسئولان استانی در نخستین روز از هفته دفاع مقدس راه‌اندازی شد. 

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در این مراسم با بیان اینکه این مرکز نخستین مرکز واکسیناسیون در حرم‌های مطهر است اظهار داشت: همراهی دستگاه‌های مختلف در استان با سپاه و بسیج سبب اتفاقات بزرگی در راستای مقابله با کرونا شد و راه‌اندازی این مرکز نیز نشان از همراهی تولیت حرم مطهر با مردم دارد. 

وی با بیان اینکه همکاری و همراهی مسئولان سبب تزریق 2 میلیون دز اول و بیش از یک میلیون دز دوم در استان شده است گفت: 70 مرکز واکسیناسیون در استان راه‌اندازی شده و واکسیناسیون دانش‌آموزی نیز در روزهای آینده آغاز می‌شود. 

سرهنگ پاسدار مجید علیپور فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه سپاه و بسیج از آغاز شیوع کرونا با ایجاد قرارگاه زیستی در حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت به مقابله با این ویروس منحوس پرداختند گفت: مرکز واکسیناسیون احمدبن‌موسی (ع) بزرگترین مرکز تجمیعی در استان است که با همکاری تولیت آستان احمدی و محمدی و نیز امام جمعه شیراز راه‌اندازی شد.

به گفته وی فرمانده سپاه فجر فارس با مشاوره و راهنمایی‌های خود در راه‌اندازی این مرکز همراهی کردند، افزود: تفاوت این مرکز با دیگر مراکز واکسیناسیون، پیوست فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی در حاشیه آن است که با توجه به موقعیت مذهبی فرهنگی حرم مطهر انجام شده است.

فرمانده سپاه بقیه‌الله شیراز از 17 گیت فعال در این مرکز و قابلیت تبدیل به شدن به 34 عدد خبر داد و افزود: این مرکز ظرفیت روزانه بین شش تا 10 هزار نفر تزریق را دارد و در صورت تبدیل شدن به مرکز شبانه‌روزی، قابلیت تزریق 12 هزار تزریق را خواهد داشت.

به گفته علیپور 115 نفر بسیجی و کادر درمان ترکیبی از علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی به ارائه خدمت در این مرکز در دو شیفت می‌پردازند.

مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم با تاکید بر ادامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی بعد از واکسیناسیون از پیشرو بودن استان فارس در پیشگیری و مقابله با کرونا در میان دیگر استان‌ها خبر داد.

به گفته وی 68 درصد از جمعیت بالای 18 سال استان فارس دز اول و 30 درصد دز دوم را تزریق کرده‌اند که راه‌اندازی مراکز تجمیعی و شبانه‌روزی سپاه در این امر تاثیر به‌سزایی داشته است.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *