اهدای عضو جوان لامردی نجات بخش جان چند بیمار نیازمند شد

شش عضو بیمار مرگ مغزی لامردی در شیراز، به نیازمندان پیوند عضو حیات دوباره بخشید.

به گزارش ایران ریپورتس، سیاوش غلامی مدیر فراهم اوری و اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: اعضای بدن محمد شکیب بیمار مرگ مغزی ۳۲ساله لامردی شامل؛ قلب، کلیه ها و سه عضو دیگر وی و همچنین برخی بافت های بدن از جمله پوست، قرنیه ها و… را به بیماران نیازمند اهداء عضو را شامل می شود.

غلامی ضمن تشکر و قدردانی از این اقدام ارزشمند و قابل تحسین خانوده زنده یاد شکیب افزود: پس از کسب رضایت از خانواده ایثارگر مرحوم محمد شکیب، بیمار مرگ مغزی برای اهدای ارگان‌ها با اورژانس هوایی به شیراز منتقل و این عمل خداپسندانه در بیمارستان ابوعلی سینا شیراز انجام، و شش عضو را به بیماران نیازمند عضو، اهداء و زندگی دوباره بخشید.

وی در ادامه با بیان این مطلب که هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد تصریح کرد: مرگ مغزی به معنی عدم بازگشت به زندگی بوده و تداوم زندگی کوتاه‌مدت بیمار نیز وابسته به دستگاه است و در صورت جدا شدن از دستگاه بعد از چند ثانیه فوت می‌کند.


به گزارش خبرنگار ایران ریپورتس، با توجه به اینکه اهدای عضو در شهرستان لامرد به یک فرهنگ تبدیل شده خانواده زند یاد شکیب، هدف از  اینکار خدا پسندانه را کمک به جان سایر هموطنان بیان کردند و معتقدند که فرزندشان در کالبد دیگری زنده هست و از دیگر بیماران مرگ مغزی هم خواستند این فرهنگ خداپسندانه را ادامه دهند.

به گزارش صابری زاده خبرنگار لامرد، در قرآن کریم و در سوره مبارکه مائده آیه ٣٢ به این موضوع که “هرگاه شخصی باعث بقای نفسی شود مانند آن است که باعث نجات جان تمام انسان‌ها شده تاکید، و دین مبین اسلام نیز بر اهمیت فوق‌العاده‌ای برای نجات جان انسان‌ها قائل است “.
خبرنگار/محمود صابری زاده

Leave a Reply

Your email address will not be published.