انتصاب اولین شهردار زن در فارس

 با انتخاب اعضای شورای شهر «ششده»، زهرا زینلی شهردار ششده فسا شد.

به گزارش ایران ریپورتس، مدیرکل دفتر شهری استانداری فارس در مراسم تکریم و معارفه شهرداران ششده شهرستان فسا گفت: اگر چه این نوع انتخاب در کشور کم نظیر نبود اما از آن جهت مورد توجه عمومی قرار گرفت چون برای نخستین بار یک زن در فارس در آغاز کار دوره ششم شوراهای اسلامی موفق شد به بالاترین رده مدیریتی در حوزه مدیریت شهری دست پیدا کند و به عنوان شهردار شهر ششده مشغول به فعالیت شود.

پرویز کهندل افزود: زهرا زینلی دارای مدرک کارشناسی حسابداری با ۲۱ سال سابقه که به عنوان مسئول حسابداری در شهرداری ششده فعالیت داشت حالا نخسین بانوی فارسی است که توانست کرسی شهرداری در استان فارس را به دست آورد.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری فارس اظهار کرد: نقش بانوان در توسعه و رشد جامعه همواره مورد توجه مسئولان کشور و استان بوده است به طوری که در حال حاضر در مجموعه شهرداریهای سطح استان فارس بیش از ۵۰۰ بانو در بخشهای مختلف مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه استان فارس دارای ۱۱۵ شهرداری و حدود ۶۰۶ نفر عضو شورای شهر هستند، تاکید کرد: زیباسازی مبلمان شهری و همچنین رضایتمندی مردم و توسعه فضای سبز و استفاده از پتانسیل‌های موجود در شهر برای ارائه خدمات مطلوب به مردم باید از اولویتهای شهرداران در استان فارس باشد.

کهندل ادامه داد: شهرداران جدید باید تلاش کنند تا با ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها از جمله ایجاد سی ان جی و کارخانه سنگ شکن به درآمد زایی برسند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *