وضعیت دفاعی و نظامی ایران در بالا ترین سطح قرار دارد

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با اشاره به اهمیت تداوم مجاهدت در راه خدا،‌ اظهار کرد: یکی از جهادهای امروز در شیراز، مجاهدت مسئولان برای جبران مظلومیت شاهچراغ(ع) است.

به گزارش ایران ریپورتس، آیت الله لطف الله دژکام دوشنبه ۳۱ شهریورماه در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت استان فارس افزود: انسان همواره در معرض آزمون و امتحان الهی قرار دارد، این روال تعطیل بردار نیست و مادامی که نفس می کشیم باید امتحان دهیم.


امام جمعه شیراز با بیان اینکه تا آخر این امتحان پای حرف حق ماندن مهم است، بعضی ها وسط امتحان کم می آورند، اظهارکرد: به عنوان مثال دیدیم سران عرب و برخی کشورهای دیگر روزی اینقدر ادعای عربیت و دفاع از فلسطین داشتند اما امروز موضع دیگری دارند.


آیت الله دژکام افزود: شهدا امتحان خود را در دوران دفاع مقدس پس دادند و امروز ما در معرض امتحان قرار داریم که امیدوارم خداوند کمک کند این امتحان را به خوبی پس دهیم.


عضو مجلس خبرگان رهبری مجاهدت را از دیگر ویژگی های موفقیت در امتحان الهی دانست و گفت: مجاهدت را در سالهای جنگ تحمیلی مشاهده کردیم و امروز هم کار جهادی نیاز است که همه باید پای حرفی که می خواهیم بایستیم و ملت و کشورمان و جهان اسلام را با یک کار جهادی عزتمند و سربلند کنیم.


آیت الله دژکام افزود: مجاهدت در راه خدا امروز در قالب های مختلف باید خودش را نشان دهد، یکی از این قالب ها در شیراز حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) است که این امامزاده خودشان شهید بودند و بالاترین جایگاه شهدا را در فارس دارند.


وی گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس چهل سال

است که پرچم جهاد و مبارزه را بر دوش دارند و با افتخار و عظمت این حرکت را شروع کردند و امروز آن را ادامه می دهند.
سرپرست تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) همچنین با اشاره به نزدیک بودن فرارسیدن دهه آخر ماه صفر گفت: قرارگاه مواسات زیر نظر حرم مطهر احمد بن موسی(ع) فعالیت می کند که باید کار مناسب خدمت در دهه آخر ماه صفر انجام دهد، مواسات امروز ضرورت دارد.

وضعیت دفاعی و نظامی ایران در بالا ترین سطح قرار دارد

ابوالقاسم رضایی در آئین تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس که صبح امروز برگزار شد، جنگ تحمیلی را موفق‌ترین تجربه گام اول انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: این جنگ تجربیات ارزشمندی پیش روی نظام جمهوری اسلامی قرار داد که یکی از آن ها اثبات دشمنی غربی‌ها با ایران است، خصومتی که با گذشت چهار دهه از دفاع مقدس همچنان و حتی به بهای بی اعتبارشدنشان در نظام جهانی ادامه دارد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس ثابت کرد در گام دوم انقلاب نیز می‌توان اتکا به جوانان مومن و انقلابی و با استفاده از تجربه پیشکسوتان و مقاومت در برابر دشمن از چالش ها و مشکلات به سلامت عبور کرد.

فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران به رهبری آمریکا با تشکیل ائتلاف تلاش می‌کنند مانع تداوم پیشرفت ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف به خصوص تقویت قدرت منطقه‌ای آن شوند.

امیر رضایی افزود: توانمندی امروز دفاعی جمهوری اسلامی از تجربه های گران‌بهای دفاع مقدس، رهبری و هدایت معمار کبیر انقلاب اسلامی و رهبری امام‌گونه رهبر معظم انقلاب و خون پاک و مطهر شهدا و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و حمایت و مقاومت مردم عزیز ایران نشات می‌گیرد.

وی ادامه داد: مرور و بازخوانی خاطرات دفاع مقدس به عنوان گنجینه عظیم و فرصتی گران‌بها و یک نیاز راهبردی برای نسل جوان، جامعه و ملت‌های آزاده به مثابه دانشگاهی بزرگ است که می‌تواند آن‌ها را به تداوم توسعه و پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی راسخ تر سازد.

ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از اقدامات و تعامل همه دستگاه‌ها در گرامیداشت حماسه دفاع مقدس گفت: جاری بودن روح مقاومت در پیکره جامعه همواره ایران را در مواجهه با چالش ها، بحران ها و مشکلات ناشی از سناریوهای جبهه استکبار به سلامت عبور داده است.

امیر رضایی افزود: نیروهای مسلح ایران که در دفاع مقدس با تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده برای دفاع از این مرز و بوم اقدام کردند آمادگی خود را برای جانفشانی و دفاع از استقلال و تمامیت ارضی و نظام و امت جمهوری اسلامی ایران تحت فرامین فرماندهی کل قوا و توکل به خداوند متعال اعلام می‌کنند.

دفاع مقدس نیاز نسل امروز جامعه است

استاندار فارس نیز در این مراسم فرهنگ دفاع مقدس را میراث ارزشمندی دانست که نیاز امروز نسل جوان جامعه است.

عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه یادگاران دفاع مقدس، روایان صادق و حاملانی اندیشمند، برای انتقال این ارزش‌ها هستندُ اظهار داشت: هفته دفاع مقدس برای ما درس و برای دشمنان درس آموزی دارد، از این جهت دفاع مقدس برای ما درس است که بدانیم با توکل به خدا و اتحاد و همدلی با امام عصر(عج) می‌توان با دست خالی با دشمن تا دندان مسلح به پیروزی‌های افتخار آمیزی دست یافت.

وی افزود: دفاع مقدس از این جهت برای دشمنان درس‌آموزی دارد که بدانند نمی‌توانند ملتی که شهادت را سعادت و شهید را سعید می‌دانند، مجبور به تعظیم در برابر زیاده خواهی‌ها کنند.

رحیمی دفاع مقدس را میراث ارزشمند و ارزشی به جا مانده از این دوران نورانی و طلایی توسط رزمندگان اسلام برای این ملت و کشور دانست و عنوان کرد: ارزشمند ترین یادگاران این دوران، ارزش‌های معنوی و اسلامی و ملی است که هر سه مقوله در این مقطع جلوه‌گر است.

وی با بیان اینکه شهدا و رزمندگان در جبهه‌ها متوسل به ائمه اطهار بودند و و روح ایثار بین آنها موج می‌زد، مصداق این مهم را شهدایی دانست که با شهادت‌طلبی به دنبال حرکت به سمت آرمان‌های متعالی و انسانی و اسلامی بودند و در جبهه‌ها توسل و خضوع در آنها کاملا مشهود بود.

استاندار فارس در ادامه دفاعی بودن را به‌عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته دفاع مقدس در قالب دفاع از مرز و بوم، کیان یک ملت و دفاع از ارزش‌های متعالی اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: اگرچه جنگ‌های مختلفی در این دوران انجام شده و تجاوز در قاموس جمهوری اسلامی نمی‌گنجد اما دفاع را به عنوان یک واژه مقدس برای دفاع از کیان مملکت به عنوان یک رسالت الهی تلقی کردیم.

انتهای پیام/

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود