مشاور تاج هم بازداشت شد/ مشروعیت فدراسیون فوتبال زیر سوال است

اطلاعاتی از منابع آگاه در اختیار خبرنگار روزنامه اعتماد قرار گرفته است که نشان می دهد پرونده فساد در فوتبال جز با یک خانه‌تکانی اساسی در فدراسیون فوتبال، جامعه داوری و جامعه مربیان و واسطه‌ها خاتمه نخواهد یافت.

روزنامه «اعتماد» نوشت: دیروز فریبرز محمودزاده، مشاور مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال و مسوول سابق سازمان لیگ در رابطه با پرونده فساد در فوتبال بازداشت شد. به این ترتیب تعداد مدیران ارشد فدراسیون فوتبال که در یک هفته اخیر بازداشت شده‌‌اند به عدد 3 رسید. تعدادی از افراد هم احضار، بازجویی و تفهیم اتهام و برخی از آنها با قرار وثیقه آزاد شدند. 

پرونده فساد در فوتبال همان طور که از روز اول در روزنامه اعتماد اشاره کردیم، ابعاد بسیار بزرگ‌تری از آنچه در ابتدا عنوان می‌شد، پیدا کرده است. در ابتدا برخی مدیران فدراسیون از جمله مهدی تاج و رسانه‌ها تلاش داشتند ماجرا را به رد و بدل شدن 70 سکه و سال 1400 محدود کنند، اما همان زمان ما در روزنامه اعتماد نوشتیم که داستان فراتر از این حرف‌هاست و در روزهای آینده نه تنها ابعاد وسیع‌تری از این فساد برملا خواهد شد، بلکه مشخص می‌شود پای باشگاه‌های دیگری در میان بوده و نحوه رد و بدل شدن مبالغ نه تنها سکه و ارز که حتی «واحد آپارتمانی» نیز است.

این بخشی از گزارشی است که روز 29 اردیبهشت منتشر کردیم: ابتدا برخی منابع از رقمی حدود 90 میلیارد تومان و پخش حدود 150 سکه خبر دادند. طی روزهای گذشته منابع اخبار دقیق‌تری در این زمینه در اختیار خبرنگار «اعتماد» قرار دادند که نشان می‌دهد عدد بزرگ‌تر از این حرف‌هاست، اما اجازه بدهید به خاطر برخی ملاحظات از مطرح کردن رقم‌های دقیق یا اینکه پرداخت‌ها به صورت ریالی، سکه‌ای، ارزی یا آپارتمانی بوده، خودداری کنیم.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published.