عملکرد شبکه بهداشت و درمان کوار در مقابله با کروناویروس

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار با تقدیر از تلاش های همکاران این مجموعه در مقابله با کروناویروس گفت: همکاران شبکه بهداشت و درمان کوار در طی بیش از ۱۹ ماه گذشته، با تمام توان برای مهار این بیماری در سطح شهرستان کوشیدند.

به گزارش ایران ریپورتس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محسن مردانی» مشارکت مسوولان، ادارات و مردم کوار با مجموعه سلامت این شهرستان را گامی در پیشبرد بهتر برنامه های مقابله با بیماری کووید۱۹ دانست که از آغاز شیوع کرونا تاکنون ادامه یافته است.

او با اشاره به تلاش های تیم های بهداشتی شهرستان برای پیشگیری از گسترش چرخه های انتقال بیماری، انجام بیش از سه هزار بازدید از اصناف، مراکز حساس، کارگاه ها، مراکز تهیه، نگهداری و توزیع مواد غذایی و اماکنی که امکان شیوع کرونا در آنها بیشتر است را گامی در این راستا برشمرد که با ارایه بیش از ۴۵۰ اخطار بهداشتی به مراکز متخلف شهرستان همراه بوده است.

دکتر مردانی با بیان اینکه تاکنون ۳۵ مرکز متخلف به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی، از سوی بازرسان شبکه بهداشت و درمان تعطیل شده است، افزود: همچنین طی ۱۹ ماه گذشته، بیش از ۱۸۰ بازدید از ادارات، بانک ها و سازمان های شهرستان انجام شده و این روند در قالب فعالیت تیم های بازرسی با همکاری ادارات و سازمان های شهرستان کماکان ادامه دارد.

شناسایی بیش از ۴ هزار بیمار کووید۱۹ در کوار از ابتدای شیوع کرونا تاکنون

او در بخش دیگری از این گزارش با اعلام آخرین وضعیت بیماری کووید۱۹ در کوار گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، مدافعان سلامت شهرستان کوار چهار هزار و ۶۰۷ بیمار مثبت قطعی در این شهرستان را شناسایی کردند که از این تعداد چهار هزار و ۳۸۰ نفر بهبودی یافته و ۱۶۹ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار خدمت رسانی به بیش از ۱۲ هزار مراجعه کننده به مراکز ۱۶ ساعته شهرستان را بخش دیگری از تلاش های مدافعان سلامت کوار در این ایام برشمرد و ادامه داد: امدادگران اورژانس ۱۱۵ نیز در ۲۸۱ ماموریت مرتبط با کروناویروس حضور یافته و به مردم شهرستان ارائه خدمت کرده اند.

دکتر مردانی در ادامه از حضور و همکاری یک گروه جهادی در موج های مختلف بیماری کووید۱۹ و کمک های شبانه روزی آنان به مجموعه سلامت این شهرستان، همچنین مشارکت ۳۶ نیروی بسیجی و داوطلب در حوزه بهداشت و در راستای اجرای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» در شهرستان کوار خبر داد که در قالب تیم های حمایتی، نظارتی و مراقبتی و در زمینه شناسایی، قرنطینه و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا، با مجموعه سلامت کوار همکاری می کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار همچنین با اشاره به همکاری و همراهی خیرین شهرستان با مدافعان سلامت در طی مدت شیوع ویروس کرونا، از کمک ۸۱۵ میلیون ریالی نیک اندیشان کوار به حوزه سلامت از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد و از نیکوکاران خواست تا در زمینه بهبود و توسعه ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم، همکاری خود را با مجموعه سلامت شهرستان حفظ کنند.

تزریق بیش از ۶۵ هزار واکسن کرونا در کوار

دکتر مردانی با بیان اینکه اجرای موفق برنامه واکسیناسیون علیه کرونا از اولویت های مهم این مجموعه در شهرستان بوده است، افزود: با فعالیت تیم های واکسیناسیون شهرستان در یک سالن واکسیناسیون تجمیعی، تاکنون ۶۵ هزار و ۴۲۲ دز واکسن کرونا در نوبت اول و دوم در شهرستان کوار تزریق شده است.

برگزاری ۷۶ نشست ستاد شهرستانی مدیریت کرونا در کوار

برگزاری ۱۷ کارگاه و کلاس آموزشی برای اقشار مختلف مردم کوار، برگزاری ۷۶ نشست ستاد شهرستانی مدیریت کرونا تاکنون با تصویب ۸۱۳ مصوبه مربوط به اعمال محدویت های کرونایی، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تعطیلی بازار و اصناف در شهرستان، برگزاری پنج نشست با سازمان ها، نهادها و ادارات شهرستان و ارایه ۱۳۶ مورد مشاوره از سوی کارشناسان بهداشتی به گروه های هدف در زمینه های مختلف با موضوع کروناویروس از دیگر اقداماتی است که دکتر مردانی در زمینه تلاش های این مجموعه برای مدیریت بهتر کرونا در کوار اعلام کرد.

دکتر مردانی از مردم خواست با رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی، برای مقابله با بیماری کووید۱۹، همراه و همکار مجموعه بهداشت و درمان و مدافعان سلامت باشند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *