ساخت شهرک صنعتی خصوصی شیراز این هفته شروع می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز اعلام کرد که پنج‌شنبه این هفته ٢٥ تیرماه کلنگ شهرک صنعتی خصوصی در ٣٠٠ هکتار از اراضی مجاور منطقه ویژه اقتصادی شیراز کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش ایران ریپورتس98، نادر طیبی یکشنبه ٢٠ تیرماه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی فارس بیان کرد: افزایش تعداد واحدهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، یکی از بحث‌های جدی است که تاکنون به همت شرکت توزیع برق مشکلاتشان به صورت موردی مرتفع شده است.

او با بیان اینکه بحث برق موضوعی جدی و ساختاری است، حجم برقی که تاکنون بین متقاضیان برق و شرکت توزیع قرارداد منعقد شده ٣٠ مگا بایت و حجم برق متقاضیانی که به دلیل عدم امکان تامین برق قرارداد منعقد نشده  ١٥ مگابایت اعلام کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز ادامه داد: دو موضوع در دست پیگیری است؛ یکی مربوط به خط ٦٦ کیلووات از پست دهنو تا منطقه ویژه است که اعتبار ١٣٠ میلیارد تومانی نیاز دارد.

طیبی خاطرنشان کرد: مقرر شده که از این ١٣٠ میلیارد تومان، ٣٠ درصد را منطقه ویژه ٤٠ درصد را برق منطقه‌ای و ٣٠ درصد را سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین کند که سهم منطقه ویژه با گرفتن پیمانکار در حال اجراست و برای تجهیز پست هم، برق منطقه‌ای متعهد به انجام شده است.

او اضافه کرد: همچنین پست ٢٣٠ کیلو ولت برای تامین حدود ١٨٠ مگابایت برق در دستور کار قرار گرفته و برق منطقه‌ای هم با این موضوع موافقت کرده است.هزینه این پست نیز ٣٧٠ میلیارد تومان است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز ادامه داد: یک نیروگاه گازی در منطقه ویژه نیز با ظرفیت ١٥ مگابایت فعال است که از این میزان ٧ مگابایت آن در حال تولید است.

انتهای پیام

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *