رکوردی تازه در تزریق واکسن کرونا در فارس

با اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲۷ هزار دوز واکسن کرونا در استان فارس تزریق شده است.

به گزارش ایران ریپورتس، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رییس دانشگاه در نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، با تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، ضمن بررسی روند واکسیناسیون کرونا در استان از تزریق ۱۲۷ هزار و ۲۸۲ واکسن کرونا به مردم فارس طی شبانه روز گذشته خبر داد.

دکتر «مهرزاد لطفی» با تقدیر از تمام مجموعه دانشگاه برای ارایه خدمت به بیماران کووید۱۹ و افراد دارای علائم کرونا، از عوامل اجرای برنامه واکسیناسیون کرونا در استان به ویژه معاونت بهداشت دانشگاه، مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها تقدیر کرد.

او اولویت نخست دانشگاه را مقابله با کرونا و حفظ و ارتقای سلامت مردم عنوان کرد و موضوع واکسیناسیون را یکی از مهم ترین راه های ارتقای سطح ایمنی جامعه برشمرد که این امر در استان فارس به طور مداوم و جدی دنبال می شود.

رییس دانشگاه با بیان اینکه همه در راستای اجرای کامل برنامه واکسیناسیون عمومی در استان تلاش می کنند، اظهار کرد: اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و تزریق واکسن بر اساس اولویت های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای گروه های هدف سنی و شغلی، توسط مدافعان سلامت در حوزه بهداشت با تمام توان و قدرت در حال انجام است که در این راستا هر روز شاهد رکوردی جدید از تعداد واکسیناسیون در استان هستیم.

او موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه بیشترین تعداد تزریق واکسن از زمان تحویل در کشور را حاصل مشارکت قوی واحدهای مختلف دانشگاه برای پیشبرد هرچه بهتر برنامه های مقابله با کرونا دانست.

دکتر لطفی در ادامه این نشست، اهمیت موضوع سلامت روان به ویژه بین افراد مبتلا به کرونا و خانواده جانباختگان کرونا را یکی دیگر از مسایلی عنوان کرد که باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات و تهویه مناسب در اماکن را بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس در جامعه عنوان کرد و افزود: با وجود کاهش نسبی موارد ابتلا و بستری بیماران، مردم استان کماکان با جدیت شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند تا با همت و عزم همگانی هر چه زودتر بتوانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا ارایه کردند و مواردی شامل گزارش تحلیلی روزانه تست های انجام شده و موارد ابتلا به کرونا در استان، مصوبات روزهای گذشته ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا و روند ارایه خدمت به بیماران در بیمارستان ها، بررسی شد.

چهارصد و سومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، صبح امروز بیست و یکم شهریور ۱۴۰۰، در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برگزار شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *