از ابتدای امسال تاکنون؛بالگردهای اورژانس فارس ۷۳ بار به پرواز درآمدند

به گفته مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای سال جاری تاکنون، بالگردهای اورژانس فارس ۷۳ بار برای نجات بیماران، بر فراز استان به پرواز درآمدند.

به گزارش ایران ریپورتس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدجواد مرادیان» گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه بالگرد تحت اختیار اورژانس فارس که در شهرهای شیراز، آباده و داراب مستقر هستند، ۷۳ بار برای امدادرسانی به بیماران اورژانسی به پرواز درآمدند.

او در ادامه افزود: در این ۷۳ پرواز، ۷۶ بیمار اورژانسی ضمن انتقال در کمترین زمان ممکن، خدمات رایگان فوریت های پزشکی دریافت کردند.

دکتر مرادیان بیان کرد: با استقرار دو فروند بالگرد نیز در شهرستان های لارستان و جهرم، در مجموع پنج فرورند بالگرد اورژانس در استان فارس فعال است که تمام استان فارس را تحت پوشش امداد هوایی قرار داده است.

او ادامه داد: در فرآیند درخواست امداد هوایی، پس از درخواست مددجو، شرایط امداد و با توجه به مسافت، محل فرود، مشکل بیمار و زمان غروب خورشید، اجازه پرواز داده می شود.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه اظهار کرد: استان فارس با دارا بودن ۲۲۰ پایگاه زمینی، پنج پایگاه هوایی، دو پایگاه موتوری و دو پایگاه اتوبوس آمبولانس به صورت شبانه روزی آماده خدمت به هم استانی ها در شرایطی اورژانسی است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *