آقای فرماندار خبر دارید بازدیدتان صوری بود؟

محمدرضا امیری، فرماندار شیراز با همراهی جمعی از مسئولین و مدیران دستگاه ها در شیراز از محله پرآسیب دروازه کازرون و سنگ سیاه بازدید کرد تا از نزدیک با مشکلات مردم روبرو شود.

به گزارش ایران ریپورتس، این بازدید درحالی انجام شد که ساعتی پیش از حضور فرماندار شیراز، محله ها از معتادین متجاهر پاکسازی شده و تمامی کوچه های منشعب و پارکها که محل تجمع همیشگی معتادین متجاهر زن و مرد می باشد، در امنیت و نظافت کامل توسط برخی ساکنین  محل معرفی و مورد مشاهده فرماندار محترم و همراهان قرار گرفت.

پس از خروج امیری از محله و تنها پس از دقایقی وضع به حال عادی بازگشت و معتادین در منطقه مشاهده شدند.

شاید شخص فرماندار از صحنه سازی های صورت گرفته بی خبر باشد اما بدون شک حضور معتادین و کارتن خواب ها برای عده ای سودجو، منافع خوبی دارد که تلاش می کنند مانع از انتقال آنان شده و زندگی مسالمت آمیز در کنارشان را پذیرفته اند.

طبق صحبت های برخی از مردم محله، این افراد سودجو با هرنوع فعالیت سازنده ای در جهت رشد و تعالی ساکنین در این محلات کم برخوردار مخالفت و ممانعت می ورزند.

پیش از این نیز در بسیاری از مکان ها پیش از حضور مسئولین تمامی موانع و کاستی ها را حل کرده و وضعیت را بسیارخوب جلوه می دهند، بنابراین پیشنهاد می شود اگر مسئولین قصد لمس کردن واقعی مشکلات را دارند، بصورت ناگهانی و سرزده این بازدیدها را به عمل بیاورند.

قابل ذکر است که محله سنگ سیاه شیراز، پهنه بزرگی است در جنوب غربی بافت تاریخی که حدوداً ۸۰ هکتار مساحت دارد و از اصلی ترین پهنه‌های ساختاری بافت تاریخی شهر راز به شمار می‌رود. محله‌ای که نامش را از سنگ سیاهی برداشته که بر مزار سیبویه که سال ۲۰۰ ه. ق، جوانمرگ شد، گرفته‌اند. یکی از مشکلات ریشه دار محله سنگ سیاه که بخشی از همت دستگاه‌های مسئول طی سال‌های اخیر بر ساماندهی آن تمرکز داشته، حضور معتادان و کارتن‌خواب‌هایی است که در گوشه گوشه این محدوده وسیع پراکنده‌اند. معتادانی که این محله مملو از آثار ارزشمند و بناهای معروف تاریخی را در خود جای داده است را ملجا و پناهگاهی امن برای رفتن به دنیای نشئگی و گذران ساعات خماری یافته‌اند سالهاست، این گذر را با جای دیگری عوض نکرده‌اند. شاید یکی از دلایل مهم در حضور و اسکان معتادان در این محله تاریخی، وجود خانه‌های خالی از سکنه یا دارای سکنه غیربومی و حتی غیرایرانی، بی‌تفاوتی ساکنان نسبت به تردد معتادان و … باشد.

انتهای پیام/

نظر درباره ی: “

Leave a Reply

Your email address will not be published.