۳۵۰ لامردی در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل شرکت می‌کنند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد خبر داد: بیش از ۳۵۰نفر از مردم لامرد با هفت دستگاه اتوبوس برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل(ره)، از لامرد به تهران اعزام شدند.

کاروان زیارتی مرقد امام راحل و تجدید میثاق با رهبری؛

به گزارش خبرنگار ایران ریپورتس، سرهنگ پاسدار سید محمود جعفری فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد در حاشیه اعزام کاروان و زائران امام راحل در لامرد با اشاره به موضوع هماهنگی اعزام زائران به حرم امام خمینی (ره) اظهار کرد: متولی اعزام بیش از ۳۵۰ زائر توسط ستاد مردمی ارتحال حضرت امام(ره) شهرستان لامرد است که در سه هفته با هماهنگی های صورت گرفته محقق شد.

وی با بیان این موضوع که همراه هر ماشین شش نفر از عوامل و دست اندرکاران وجود دارد افزود: بیش از ۴۰نفر از عوامل اجرایی کاروان ها را در اعزام به حرم مطهر امام خمینی(ره) همراهی می‌کنند.

او ادامه داد: هفت سال اخیر به خاطر شیوع کرونا و ماه مبارک رمضان، امکان حضور زائران در استان‌ها و شهرستان ها برای شرکت در مراسم سالگرد امام راحل وجود نداشت اما امسال این زمینه فراهم شد و باید قدردان بود.

وی، هدف از شرکت زائران در مراسم سالگرد رحلت امام را تجدید میثاق با امام راحل و تجدید بیعت با امام خامنه ای و آشنایی با تفکرات بنیانگذار انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: تلاش کردیم زائران اعزامی به حرم امام راحل از بین جوانان، نوجوانان و اقشار مختلف مردم باشد.

سرهنگ جعفری با بیان این مطلب که کارهای فرهنگی، بصیرتی را در طی مسیر در این چهار روز خواهیم داشت خاطرنشان کرد: زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران جزء ویژه برنامه های فرهنگی و از جمله مکان های مقدسه ای است که زوار در این سفر معنوی زیارت خواهند کرد.

وی با بیان این موضوع که باید زندگی امام خمینی را همواره از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار دهیم تصریح کرد: قرار است مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل سخنرانی کنند.

گفتنی است؛ امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، شامگاه ۱۳ خرداد سال ۱۳۶۸ به ملکوت اعلی پیوست.

💫خبرنگار/ محمود صابری زاده

Leave a Reply

Your email address will not be published.