قالیباف رئیس مجلس شد | جزئیات اسامی و آرای هیئت رئیسه مجلس دوازدهم + جدول

محمدباقر قالیباف با ۱۹۸ رای، برای یک سال به ریاست مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

قالیباف

به گزارش ایران ریپورتس، دومین جلسه علنی مجلس دوازدهم به ریاست علاءالدین بروجردی، رئیس سنی مجلس برگزار شد و برگزاری انتخابات هیات رئیسه اجلاسیه اول دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دستورکار جلسه امروز مجلس قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه علاء‌الدین بروجردی در نطق پیش از دستور خود گفت: اکنون که با الطاف الهی مراسم باشکوه افتتاحیه مجلس دوازدهم برگزار شد، از طرف همه همکاران مراتب سپاس و قدردانی خویش را محضر شریف مقام معظم رهبری تقدیم می‌کنم. بی‌شک رهنمودهای مقام معظم رهبری نقشه راه چهار سال آینده مجلس را ترسیم کرده است و ما نمایندگان ملت بزرگ ایران همانطوری که روز گذشته با حضور در مرقد حضرت امام راحل با بنیان‌گذار انقلاب اسلامی میثاق بستیم امروز نیز با مقام معظم رهبری عهد می‌بندیم که رهنمودهای ایشان را به عنوان یک دستور ولایی سرلوحه کار خود قرار دهیم.

درادامه، محمد باقر قالیباف از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، مجتبی ذوالنوری از حوزه انتخابیه قم، منوچهر متکی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به عنوان کاندیداهای ریاست دائم دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه اول معرفی شدند.

خلاصه اخبار دومین جلسه مجلس دوازدهم؛ قالیباف رئیس شد

پس از رای گیری، قالیباف با ۱۹۸ رای از مجموع ۲۸۷ رای ماخوذه رئیس مجلس دوازدهم در اجلاسیه اول شد و ذوالنوری ۶۰ رای و متکی ۵ رای کسب کردند. آرای باطله نیز ۲۴ رای بود.

بعد از اعلام ریاست قالیباف، تعدادی از منتخبان اطراف صندلی او جمع شده و به او تبریک گفتند؛ یکی از این افراد مجتبی ذوالنوری کاندیدای دیگر ریاست بود که با قالیباف روبوسی کرد و بعد تعدادی از منتخبان صلوات فرستادند.

در ادامه حسینعلی حاجی دلیگانی، عبدالرضا مصری، علی نیکزاد، حمید رسایی، موسی غضنفرآبادی، حمیدرضا حاجی بابایی به عنوان کاندیداهای نواب رئیسی مجلس شورای اسلامی در انتخابات هیأت رئیسه اعلام شدند.

پس از رای گیری حمیدرضا حاجی بابایی با ۱۷۵ رای نایب رئیس اول و علی نیکزاد با ۱۶۹ رای به عنوان نایب رئیس دوم اولین اجلاسیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

نتیجه انتخابات ناظران هیئت رئیسه

ناظران هیات رئیسه جلاسیه اول مجلس دوازدهم با رآی نمایندگان به شرح زیر انتخاب شدند:
نوری قزلجه ۱۳۰ رای
علیرضا سلیمی ۸۲ رای
میرمحمدی ۶۱ رای

نتیجه انتخابات دبیران هیئت رئیسه مجلس

بخشی‌پور ۱۲۰ رای
نادری ۱۱۲ رای
متفکر ۱۰۱ رای
یوسفی ۹۸ رای
رشیدی ۹۷ رای
رنجبر ۹۵ رای

هیات رییسه مجلس دوازدهم سوگند یاد کردند

هیات رییسه مجلس شورای اسلامی سوگند یاد کردند که حداکثر توان خود را برای اجرای آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف به کار گیرند.

ترکیب کامل اعضای هیئت‌رئیسه دوازدهمین دوره مجلس به شرح زیر است:

ردیفنام و نام خانوادگیسمتتعداد رأی
۱محمدباقر قالیبافرئیس۱۹۸
۲حمیدرضا حاجی بابایینایب رئیس اول۱۷۵
۳علی نیکزادنایب رئیس دوم۱۶۹
۴مجتبی بخشی پوردبیر۱۲۰
۵احمد نادریدبیر۱۱۲
۶روح الله متفکر آزاددبیر۱۰۱
۷مجتبی یوسفیدبیر۹۸
۸محمد رشیدیدبیر۹۷
۹اکبر رنجبرزادهدبیر۹۵
۱۰غلامرضا نوری قزلجهناظر۱۳۰
۱۱علیرضا سلیمیناظر۸۲
۱۲سیدجلیل میرمحمدیناظر۶۱
فوری | قالیباف رئیس مجلس شد | جزئیات اسامی و آرای هیئت رئیسه مجلس دوازدهم

Leave a Reply

Your email address will not be published.