خودسوزی مقابل ساختمان بورس صحت داشت؟

هم اکنون فیلمی از خودسوزی یک فرد در حال دست به دست شدن در شبکه های اجتماعی است با این عنوان که خودسوزی در مقابل بورس می باشد. این فیلم چقدر صحت دارد؟

به گزارش ایران ریپورتس، امروز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ فیلمی کوتاه از خودسوزی یک فرد در شبکه‌های اجتماعی گروه‌های بورسی در حال دست به دست شدن می‌باشد و بسیاری از کاربران از آن به عنوان فیلم “خودسوزی مقابل بورس” یاد می‌کنند!

بررسی‌های اولیه فیلم بیانگر آن است که این فیلم مربوط به زمان حال نیست و به گذشته مربوط می‌شود. دلیل این موضوع هم این است که افراد حاضر در این تصاویر هیچ کدام دارای ماسک نمی‌باشند و مشخص است که فیلم مربوط به دوران ما قبل کرونا است.  

همچنین حضور نیرو‌های انتظامی و خودرو‌های آن‌ها (در تصویر مشهود است) و به علاوه شرایط محیطی نشان می‌دهد که احتمالا این خودسوزی مقابل بورس نبوده است و به نظر می‌رسد که در مقابل یک دادگاه اتفاق افتاده است.

خودسوزی مقابل ساختمان بورس صحت داشت؟

هر چند که شرایط این روز‌های بورس بحرانی است و بسیاری به وضع موجود اعتراضاتی را دارند، اما بهتر است کمی هوشیارتر عمل شود و هر فیلمی را به سادگی به بورس ارتباط ندهیم.  

شایان ذکر است بعد از انتشار این خبر پلیس تهران درباره ادعای خودسوزی فردی در مقابل سازمان بورس گفت: فیلم خودسوزی مربوط به سال ۹۸ است. ماجرا از این قرار بوده است که مردی در شهرستان قم با دریافت وام بانکی اقدام به خرید خانه کرده بود اما در ادامه و به دلیل نپرداختن اقساط خانه وی از طرف بانک به مزایده گذاشته شده بود. این مرد برای پیگیری پرونده‌اش راهی تهران شده و در نهایت در خیابان جامی و در نزدیکی دبیرخانه قوه قضاییه اقدام به خودسوزی کرد که به بيمارستان منتقل شد.

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود