امام جمعه لامرد: امام خمینی(ره) با نهضت انقلابی خویش بعثت پیامبران را زنده کرد

حجت الاسلام آزاد امام جمعه لامرد گفت:
امام خمینی(ره) با نهضت انقلابی خویش بعثت پیامبران را زنده، و بعضی از مفاهیمی که در دنیای سیاسی و اجتماعی وجود داشت را احیا، و گفتمان نهضت اسلامی را ایجاد کرد.

به گزارش ایران ریپورتس، حجت الاسلام محمدجواد آزاد امام جمعه لامرد ضمن عرض تسلیت سالگرد رحلت امام راحل اظهار کرد: امام خمینی(ره) با نهضت انقلابی خویش بعثت پیامبران را زنده، و بعضی از مفاهیمی که در دنیای سیاسی و اجتماعی عالم وجود داشت را احیا، و گفتمان نهضت اسلامی را ایجاد و چه انسان هایی را فدا کرد و بعد از رحلت امام بزرگوار نیز، متاسفانه بعضی از این مفاهیم ناب اسلامی، دینی و قرآنی بعضی ها خواستند آن را رو به افول و نابودی ببرند.

وی گفت: یکی از مفاهیم بلندی که در عرصه دنیای سیاسی اسلام در قالب یک مفهوم و قابل لمس بود ذیل ولایت فقیه بود که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

وی، با بیان این مطلب که امام در سال ۱۳۴۷ بحث ولایت فقیه را مطرح نمودند و شهید بهشتی را مامور این کار نمودند خاطرنشان کرد: ولایت فقیه نائب امام زمان است، و وقتی شهید بهشتی این را مطرح می کنند بعضی ها آن را نقد و تصمیم به استعفای دسته جمعی دولت و انحلال مجلس را سر می دهند که باید گفت شهید بهشتی صدای این بند از قانون اساسی شد.

وی ادامه داد: بعضی ها بعد از رحلت امام گفتند که کلمه امام را دیگر استفاده نمیکنیم و کلمه رهبری را استفاده میکنیم اما میبینم این تفکرات غربی در گوشه وکنار توسط بعضی از مسولین ما انجام شد و جایگاه امامتی که برای حضرت آقا باید قائل باشند متاسفانه نیستند.

او اذعان کرد: بعد از رحلت امام خیلی از افراد به دنبال این بودند که مفاهیم ناب را به فراموشی بسپارند که وظیفه شیعیان، انقلابی ها و مسولین جامعه اسلامی این است تا نسبت به این موضوع مهم و حائز اهمیت توجه جدی تری داشته باشند.

وی گفت: باید قدردان این شرایط باشیم و خیلی از سیاستمداران عالم به این مهم اعتقاد دارند و نظم نوین منطقه ای دنیای اسلام و کشورهای مقاومت فهمیده اند که امام جامعه مسلمین رهبری است اما در داخل خیلی ها این را نمی فهمند و می گویند کلمه امام را مطرح نکنید.

خطیب جمعه لامرد تاکید کرد: سیدحسن نصرالله کلمه امام را با اقتدار در همه سخنرانی ها اعلا می کند و اگر این کلمه احیا شود دنیا و آخرت معنی و مفهوم پیدا می کند که این نظم در زیر لوای امامت امام خامنه ای عزیز در حال شکل گیری است.

حجت الاسلام آزاد ادامه داد: باید پای باورها و اعتقاداتمان ایستاد، و یکی از کلمات مهم کلمه امامت است که باید مورد توجه دوست داران نظام و انقلاب باشد.

امام جمعه لامرد با بیان این موضوع که امام، کلمه مستکبرین عالم را زنده کرد خاطرنشان کرد: نباید از اصول و مبانی انقلاب و امام گذشت و تنها کسی که خوب به آن عمل می کند مقام معظم رهبری است و خیلی از مسولین نتوانستند مبانی انقلاب را به درستی احیا کنند و میطلبد تک تک این مفاهیم بلند الهی را ذیل اعتقادات و باورهای نابی که امام تعریف کرد را به پیش ببریم.

وی تصریح کرد: باید از ادبیات امام در زندگی خود دنبال، و مفاهیمی که ذیل جریان امامت است را بپذیریم و در موضع های امام جامعه نباید شک و شبهه ای داشت و باید با جان و دل پذیرا بود و این را ملت ایران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب ثابت کرده اند.
💫خبرنگار/ محمود صابری زاده

Leave a Reply

Your email address will not be published.