استاندار فارس درخواست کرد: ایجاد پنجره واحد بخش کار آفرینی در فارس

استاندار فارس گفت: پنجره واحد بخش کارآفرینی استان فارس باید ایجاد شود تا فعالین این حوزه درگیر چرخه معیوب بروکراسی اداری پیچیده نشوند.

به گزارش ایران ریپورتس، محمد هادی ایمانیه عصر سه شنبه در دیدار با تعدادی از کارآفرینان برتر استان فارس به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، با تاکید بر لزوم تقاضامحور کردن بخش کارآفرینی، سرمایه گذاری و دانش بنیان، افزود: بسیاری از شرکت‌های نوآور و دانش بنیان بدون نیازسنجی ابتدا محصولات را تولید و بعد روانه بازار می‌کنند که این عامل اصلی ورشکستگی بسیاری از این شرکت‌ها است.

وی ادامه داد: باید به گونه‌ای عمل شود که ابتدا نیازسنجی بازار انجام و بر اساس آن محصولات تولید شود تا با شکست مواجه نشویم.

استاندار فارس تاکید کرد: پنجره واحد بخش کارآفرینی استان فارس باید ایجاد شود تا فعالان این حوزه درگیر چرخه معیوب بروکراسی اداری پیچیده نشوند.

وی در ادامه خطاب به کارآفرینان و تعاون گران برتر استان فارس گفت: پیشنهادات کارآمد برای توسعه کارآفرینی و سرمایه گذاری استان فارس بصورت ماهانه یا فصلی تهیه و در اختیار استاندار قرار داده شود.

ایمانیه با اشاره به لزوم کارآفرینی در روستاها، افزود: این کار که نیاز امروز جامعه است به مهاجرت معکوس کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دفاتر مشاوره کارآفرینی باعث اشتغالزایی مفید در جامعه خواهد شد، اظهار داشت: خیران حوزه کارآفرینی و سرمایه‌گذاری باید به سمت فعال شدن کارخانه‌های راکد یا نیمه راکد استان هدایت شوند تا این واحدها به چرخه تولید بازگردد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.