آغاز «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران

مدیر انجمن سینمای جوان استان فارس از آغاز «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران با هدف اشتغال حرفه‌ای جوانان در حوزه عکاسی در فارس خبر داد.

به گزارش ایران ریپورتس، ابراهیم شیشه گر بیان کرد: دوره جامع عکاسی در راستای برنامه‌های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

مدیر انجمن سینمای جوان استان فارس در رابطه با میزان استقبال متقاضیان از دوره‌های فیلم و عکس و تشکیل دوره‌های دیگر، اضافه کرد: ظرف چند هفته آینده دوره جامع عکاسی نیز که روندی کامل و حرفه‌ای با سرفصل‌های مختلف عکاسی است را برگزار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: طی چند ماه گذشته به دلیل باز شدن فضای انجمن شیراز تب استقبال از عکاسی بالا رفته و افراد زیادی به انجمن مراجعه می‌کنند.

شیشه‌گر تشریح کرد: عکاسی جذابیت‌های خاص خودش را دارد و راحت‌تر از فیلم‌سازی است؛ در فیلم‌سازی باید گروهی شکل بگیرد و امکانات و نیروهای متخصص با هم کاری را پیش ببرند اما عکاسی با یک دوربین و به شکل تک‌نفره امکان‌پذیر است و سختی‌های تولید فیلم را ندارد.

مدیر کانون عکاسان استان فارس گفت: دوره جامع عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران که تازه‌ترین دوره جامع آموزشی انجمن است، در راستای برنامه‌های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

ابراهیم شیشه‌گر افزود: این دوره برای استعدادیابی، آموزش حرفه‌ای و جذب نیروی متخصص حوزه عکاسی به بازار کار، طراحی و تدوین شده و از مهم‌ترین نیازهای پایه‌ای در شناخت عکاسی به عنوان رشته‌ای مهم و معاصر در کشورمان ایران است.

وی اضافه کرد: دوره جامع عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران با تمرکز بر نظام کارگاهی طراحی شده است و هدف آن اشتغال حرفه‌ای جوانان در حوزه عکاسی است و تفاوت این دوره با تک درس‌های عکاسی، مجموعه‌ای بودن دروس مورد نیاز هنرجو برای حرفه‌ای شدن و جذب در بازار کار است.

این مقام مسئول افزود: از این نظر، دوره جامع عکاسی مانند دوره فیلم‌سازی هفت ماهه است و به صورت تعاملی توسط یک مربی اصل، حداقل دو مربی تخصصی و سه استاد مهمان برنامه‌ریزی شده است.

شیشه‌گر در انتها تصریح کرد: این ۲۴۰ ساعت آموزش تئوری، عملی و کارگاه تخصصی است که در مدت ۶ ماه در سه گام (هر گام ۲ ماه)، هفته‌ای سه جلسه حضوری و مجازی ارائه می‌شود و در پایان دوره نیز هنرجویان با انتخاب شاخه مورد علاقه خود از بین شاخه‌های عکاسی، به مدت یک ماه فرصت خواهند داشت تا زیر نظر استاد اصلی دوره، پروژه پایانی خود را برای دریافت گواهی‌نامه ارائه کنند.

لازم به ذکر است علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفتر انجمن واقع در خیابان منوچهری، کوچه پنجم پلاک ۳۳ و نشانی دیگر چهارراه خیرات، خیابان وصال، خیابان حائری کوچه ۸ مراجعه نمایند یا با شماره‌های ۳۲۳۰۵۷۶۹-۲۳۴۸۶۹۳-۰۹۱۷۹۳۱۶۱۱۳ مراجعه یا تماس حاصل کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.