خدمت‌رسانی موکب فرهنگیان فارس برای اولین بار در کربلا

مدیر کل آموزش و پرورش فارس از برپایی موکب فرهنگیان استان فارس به نام موکب سلمان فارسی برای اولین بار در کربلای معلی خبر داد.

خدمت‌رسانی موکب فرهنگیان  فارس برای اولین بار در کربلا

به گزارش ایران ریپورتس، محمد خلیل عسکری گفت: این موکب در منطقه باب القبله شهر کربلا و نزدیک به حرم حضرت امام حسین (ع) برپا شده است. 

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در مورد نحوه استفاده از خدمات این موکب اظهار داشت: برای استفاده فرهنگیان استان فارس سامانه نمونه برگ الکترونیکی تهیه شد که در آن فرهنگیان استان برای ثبت نام از ۲۸ مرداد تا ۱۰ شهریورماه به آن مراجعه کردند.

وی افزود: در طول ایام پیاده روی منتهی به اربعین حسینی این موکب  شبانه روزی و به صورت رایگان اقدام به ارائه خدمات به همکاران فرهنگی استان فارس و خانواده های آنان کرد.

عسکری گفت: این موکب فعالیت خود را از ۱۶ شهریور آغاز کرده و تا ۲۸ شهریور ادامه خواهد داد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در طول ایام پیاده روی منهی به اربعین و تاکنون نزدیک به سه هزار و پانصد تن از همکاران فرهنگی استان فارس و خانواده آنان در مدت دوازده روز برپایی موکب اسکان داده شدند.

وی همچنین گفت: یکی از نکات مهم و اساسی این موکب، رضایت همکاران از اسکان، ثبت نام اولیه و خدمات ارائه شده است که در فرم های نظر سنجی به آن اشاره شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در تشریح خدمات ارائه شده در این موکب گفت: در این موکب خدمات اسکان، حمام، پذیرایی، شربت، چای و میان وعده ارائه شد.

عسکری همچنین افزود: برنامه های فرهنگی مذهبی شامل نماز جماعت، سینه زنی، روضه خوانی، سخنرانی  و مسابقاتی همچون دلنوشته حسینی، نقاشی ویژه کودکان و … از جمله برنامه های فرهنگی این موکب است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: بخشی از هزینه های این موکب توسط نذورات فرهنگیان و خیرین  استان تامین شده که قبلا طی شماره حسابی اطلاع رسانی شده بود.

عسکری همچنین اظهار کرد: دو معاون وزیر وچند مدیرکل دفتر وزارتی از وزارت اموزش و پرورش و چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این موکب بازدید و ضمن قدردانی از عوامل اجرایی از ابتکار آموزش و پرورش استان فارس در برپایی این موکب نیز تقدیر کردند.

انتهای پیام /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *