‌فارس ۱۸ درصد از جنگل‌های کشور را داراست

مدیرکل منابع طبیعی استان فارس گفت: ۱۸ درصد از جنگل‌های کشور در فارس قرار دارد که از این نظر استان فارس مقام نخست کشور را به خود اختصاص داده است.


حجت الله مرادی در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای فارس افزود: طرح کاشت یک میلیارد اصله نهال در سراسر کشور طی ۴ سال، طرحی مردمی با همکاری همه دستگاه‌هاست که با کمک صدا و سیما می‌توانیم در اجرای این طرح سربلند باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی فارس ادامه داد: صدا و سیما می‌تواند با فرهنگ‌سازی همگان را در حفظ و نگهداری منابع طبیعی بیش از پیش حساس و مسئولیت‍پذیر کند.

او تاکید کرد: استان فارس از نظر فرونشست زمین به جهت پایین آمدن سفره‌های آب زیرزمینی وضعیت مناسبی ندارد و صدا و سیما می‌تواند بازهم با تولید برنامه‌های بیشتر، بهره‌برداران و مسئولان را برای جلوگیری از برداشت‌های بی رویه آب از منابع زیرزمینی پای کار بیاورد.

مدیرکل صدا و سیمای فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه طبیعت استان فارس کم نظیر است، افزود: باید بتوانیم پویش همیار طبیعت را در سطح استان به خوبی معرفی و گسترش دهیم.

احمد پهلوانیان با تصریح اینکه در موضوع منابع طبیعی کار‌های بسیار بزرگی در استان فارس رخ داده است، گفت: باید همگان با حس مسئولیت‌پذیری و وظیفه‌شناسی بالا در جهت حفظ و احیای منابع طبیعی بکوشند.

او با بیان اینکه صدا و سیما در طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور از همان ابتدا پای کار بوده است، بر اجرای موفقیت‌آمیز این طرح طی چهارسال از طریق همکاری بیشتر با منابع طبیعی فارس تاکید کرد.

مدیرکل صدا و سیمای فارس در پایان بر ضرورت حفظ منابع آب و خاک استان تاکید و برای برنامه‌سازی در این حوزه اعلام آمادگی کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.