یادواره شهدای حقوقدان جنوب کشور به میزبانی شیراز برگزار می شود

یادواره شهدای حقوقدان جنوب کشور به میزبانی استان فارس سومین حرم اهل بیت (ع) ۱۰ آذرماه سال جاری با حضور معاون اول قوه قضائیه برگزار می شود.

به گزارش ایران ریپورتس، رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: این یادواره با همکاری سپاه فجر استان فارس، دادگستری کل استان، سازمان بسیج حقوقدانان، مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با حضور مسئولان عالی رتبه قضائی و اجرایی کشور روز چهارشنبه دهم آذرماه برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این یادواره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، به ویژه نسل جوان انقلاب است گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند که «فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست» وظیفه اصلی امروز ما اهمیت دادن به این فضیلت بزرگ است.

وی بیان داشت: با چنین اقدامات فرهنگی در چنین برهه مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی به دشمنان خود هشدار می‌دهیم که حق مردمان سرافراز این مرز و بوم حتی به قیمت تقدیم ارزشمندترین گوهر وجودیمان که پیش از این نیز در جنگ هشت ساله به اثبات رسانده‌ایم زایل و ضایع شدنی نیست.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه عرصه ایران اسلامی میدان کارزار و مجاهدت مردانی است که به تأسی از سیدالشهداء (ع) علم مبارزه و مقاومت برداشته و رسالت صیانت از ارزش‌های الهی را بر عهدا گرفته‌اند تصریح کرد: در این میان شهدای حقوقدان نقش برجسته ای در تاریخ ایثار و شهادت در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن برعهده داشته‌اند که با برگزاری این یادواره و ضمن تقویت روحیه ایثار و شهادت، مقاومت، جهاد و ازخودگذشتگی برای میهن اسلامی شناسایی و ارائه الگوهای ارزشی به جامعه حقوقی کشور، معرفی شهدا حقوقدان ایران اسلامی به مردم و گفتمان سازی شهادت به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه‌های فرهنگ و منش ایثار در میان جامعه حقوقی کشور سرلوحه ما در برگزاری این یادواره می‌باشد.

حجت الاسلام موسوی افزود: فعالیت کمیته‌های مختلف برگزاری این یادواره از ماه‌های قبل آغاز گردیده و فضای مناسبی برای میزبانی استان فارس در یادواره شهدای حقوقدان در استان فارس فراهم شده است.

وی با تقدیر از همه تلاشگران و خادمان شهدا و همچنین سازمان‌ها و نهادهای همکار در برگزاری این رویداد فرهنگی بزرگ بیان داشت: استان فارس کانون حرکت‌های نوین فکری و فرهنگی است و در همین راستا حقوقدانان بسیجی فارس نیز با برگزاری این یادواره ضمن عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، گام اول در برگزاری سلسله اقدامات فرهنگی ویژه شهدای حقوقدان در کشور را برداشته‌اند.

گفتنی است در یادواره شهدا حقوقدان جنوب کشور که به میزبانی شیراز و با حضور معاون اول قوه قضائیه روز چهارشنبه ۱۰ آذرماه برگزار خواهد شد خانواده معظم شهدای حقوقدان از استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد حضور خواهند داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *