گره‌گشایی از مشکلات واحد‌های تولیدی در کارگروه رفع موانع تولید فارس

رئیس سازمان صمت استان فارس گفت: رفع موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی و حمایت از کارخانه‌ها جریان تولید کالا‌های بهتر، ارزان‌تر و باکیفیت‌تر را تحقق می‌بخشد.

در  چهارصد و پنجاهمین جلسه  رفع موانع تولید استان که با حضور استاندار فارس برگزار شد مشکلات واحد‌های تولیدی مطرح شده برطرف شد.

در این جلسه مشکلات تعداد ۶ واحد از جمله تعیین تعیین تکلیف بدهی بانکی، درخواست استمهال بدهی بانکی، درخواست  بخشش جرائم،  تامین آب  مورد نیاز، درخواست رفع  تعلیقی کارت بازرگانی و…. در جلسه مطرح و پس از بحث و تبادل نظر، راهکار‌هایی در قالب مصوبات کارگروه، ارائه شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان فارس گفت:  در این راستا شرکت  زرین غزال دایتی تولید فرآورده‌های  لبنی  وانواع  بستنی، ستاره یخی آسیا  تولید خوراک‌های آماده و نیمه آماده، رنگین پوشش شیراز (اوستا سیستم) تولید تجهیزات آشپزخانه، مجتمع فولاد فسا  شمش فولادی،   آرمان موتور فارس تولید موتور سیکلت، آوان دشت پارسیان  تولید گیاهان دارویی و عرقیات ازجمله واحد‌های معرفی شده در این کارگروه بودند که مشکلات آن‌ها در چارچوب مقررات و ظرفیت‌های قانونی مانع‌زدایی همچنین دراین جلسه  مصوبات تعداد  ۱۱  واحد تولیدی که در کمیته تخصصی ذیل کارگروه مطرح گردیده بود مورد تصویب اعضاء قرار گرفت.

حمید رضا ایزدی به حمایت از کارخانه‌ها و واحد‌های صنعتی و تولیدی در راستای تقویت تولید و اشتغال کشور و استان اشاره و گفت: رفع موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی و حمایت  از کارخانه‌ها جریان تولید کالا‌های بهتر، ارزان تر، باکیفیت‌تر و دارای تکنولوژی به روز‌تر  و  نیز  رفاه بیشتر را سرعت می‌بخشد  دراین راستا حمایت از طرح‌های اشتغالزا و رفع موانع واحد‌های تولیدی،   معدنی و صنعتی از اولویت‌های سازمان صمت و وزارت متبوع است.

او با تاکید بر اینکه صنایع تولیدی، ضربان اقتصاد کشور و استان  هستند گفت:  واحد‌های بزرگ تولیدی، خدماتی و کارخانجات نقش اصلی را در توسعه فعالیت‌های اقتصادی، صادراتی،   رونق  تولید، افزایش اشتغال و کاهش بیکاری ایفا می‌کنند.

ایزدی بر  استفاده از ظرفیت‌های داخلی تاکید و گفت: ضمن دسترسی‌های لازم  به علوم ودانش پیشرفته روز و فناوری‌های نوین جهانی یکی از شاخص‌های بهره‌وری،   برخورداری از توان و تخصص و نوآوری‌های کارشناسان و متخصصان داخلی برای طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز است در این خصوص در حوزه صنعت و معدن اتکاء به تکنولوژی ساخت داخل موجب تداوم بیش از پیش  فعالیت واحد‌های معدنی و صنعتی خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *