چرا مسئولان ورزشی برای مبارزه با فساد برخورد جدی نمی‌کنند؟

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز مسائل اقتصادی و معیشتی اصلی‌ترین مساله‌ای است که ذهن اکثریت جامعه را درگیر کرده و دولت آینده باید به این مطالبات به حق مردم پاسخ مطلوب دهد.

به گزارش ایران ریپورتس، محمدمهدی فروردین در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: ضمن محکومیت قطعنامه اخیر شورای حکام که تحت تاثیر فشار سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس فشارها را علیه ایران افزایش داده است، باید بگویم این قطعنامه اقدام غیرسازنده و سیاسی و ادامه سیاست های شکست خورده قبلی برخی از کشورهای غربی و تلاش برای سوء استفاده سیاسی از مکانیسم‌های بین المللی علیه کشورهای مستقل است.

وی در ادامه اظهار کرد: بنده معتقدم در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باید کشور را از درون با اجماع سازی، کار کارشناسی و شکل دادن مجموعه ای از توافقات بین نیروهای سیاسی بر سر چگونگی بهتر اداره کردن با فراهم کردن زمینه زندگی بهتر برای همه مردم و به ویژه ضعیف‌ترین اقشار با به کارگیری نخبگان و همدلی ایجاد کردن بین همه مردم می توان ساخت.

نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند، قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز مسائل اقتصادی و معیشتی از اصلی‌ترین مسائلی است که ذهن اکثریت جامعه را درگیر کرده و دولت آینده باید به این مطالبات به حق مردم پاسخ مطلوب دهد.


امیدواریم کاندیداهای تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان با آگاهی از شرایط دشوار و خطیر امروز و آینده وارد عرصه انتخابات شده و در فرصت چهار ساله توان انجام اقدامات لازم و تدبیرهای شایسته برای پاسخگویی به مطالبات مردم را داشته باشد و از توان و تصمیم گیری در بزنگاه ها برخوردار بوده و در تصمیمات خود در بعد داخلی و خارجی پیوندی ارگانیک با رضایتمندی سیاسی شهروندان ایران اسلامی داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: از رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر آموزش و پرورش انتظار دارم در اصلاح احکام دسته بندی فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰ اقدامی فوری داشته باشند.

وزرای نیرو و جهاد کشاورزی گزارش مفصلی از وضعیت حوزه خود ارائه کردند و همه چیز را گل و بلبل فرض کردند در صورتی که کف میدان این گونه نیست و قطعی های طولانی مدت برق و قیمت سرسام آور نهادهای کشاورزی کمر کشاورز را خرد کرده و خرجشان بیشتر از دخلشان شده است.

فروردین در ادامه با طرح این پرسش که لزوم و منافع مبارزه با فساد در ورزش چه سودی دارد، بیان کرد: مبارزه با فساد یک جهاد واقعی و البته کار بسیار دشواری است و امروز یکی از مهمترین مسائل ما مبارزه با فساد است و این را باید همه مسئولان کشور درک کنند که فساد یعنی چه؟ یعنی اینکه کسانی با زرنگی و قانون‌دانی با زبان چرب و نرم و چهره حق به جانب به جان بیت المال این ملت بیفتند و کیسه های خود را پر کنند و توصیه های مذکور رهبری در مورد مقابله با فساد به مسئولان برخی از مواقع به دست فراموشی سپرده می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مرکزی که باید مفاسد اقتصادی را دنبال کند دولت است نه قوه قضائیه، بیان کرد: باید گلوگاه‌های فساد شناسایی و با آنها برخورد شود. وقتی تیم‌های دولتی پول را به مدیرانی می دهند که در بکارگیری آنها شایسته سالاری رعایت نشده و مساله دارند نباید انتظار داشته باشند که خیانت نکنند در این رابطه برخورد فوری و آنی لازم است. چه دست داشتن در فساد و چه چشم بستن بر فساد چیزهایی است که حرکت کشور به ویژه حوزه ورزش را کند می کند و باعث بی اعتمادی می شود؛ البته در مقام بیان و جهت گیری‌ها حرف‌های قشنگ و خوبی زده می شود اما فایده ای ندارند و دزد از دزدی دست برنمی‌دارد و باید ورود و برخورد و نتیجه را به مردم اعلام کرد.


او با بیان اینکه مفسد باید مجازات شود، بیان کرد: چرا بر روی این موضوع تاکید داریم زیرا تجربه نشان داده که وقتی با فساد و مفسد مواجهه و مقابله صورت گیرد جیغ و دادهایی از گوشه و کنار بلند می‌شود؛ برخی فکر می کنند برخورد با فساد در ورزش مخل امنیت در ورزش است اما این عکس قضیه و نقطه مقابل حقیقت است و برخورد با فساد در ورزش موجب امنیت در این فضا می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متاسفانه اخبار فساد در فوتبال این روزها در صدر اخبار کشور قرار گرفته است و این ورزش مردمی که به قلب و روح بسیاری از جوانان و مردم ما نفوذ کرده درگیر مشکلات جدی از جمله فساد در داوری ها و سوء مدیریت در سطوح مختلف شده است و هر روزه گزارش‌های متعددی از تخلف‌ها و فساد در داوری‌های فوتبال به گوش می رسد و این تخلفات نه تنها عدالت در مسابقات ورزشی را زیر سوال می برد بلکه اعتماد عمومی را نیز خدشه دار می کند.

فروردین افزود: ورزش باید منبعی از شادی، نشاط و روحیه جوانمردی باشد اما وقتی فساد و ناعدالتی در آن رخنه می کند این اهداف والا به خطر می‌افتد. سوال اینجا است که چرا این اتفاقات ناخوشایند رخ داده و از آن پیشگیری نشده و نمی‌شود؟

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: چرا برخوردهای جدی از سمت مسئولان ورزشی کشور برای مبارزه با فساد در ورزش صورت نمی گیرد تا آثار وضعی آن در جامعه ورزش مشخص شود؟ این پرسش‌ها به دنبال خود سوالات بیشتری را مطرح می کند که چه شبکه هایی از فساد وجود دارد که باعث می شود این اتفاقات طی سالیانی روی دهد که مدیران ورزش در زمان مناسب متوجه نشوند. چرا این مشکلات و فسادها پس از چند سال آشکار می شود و این عدم نظارت و شفافیت چگونه شکل گرفته است‌.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published.