وداع تلخ تنها تیم لیگ برتری فوتبال شیراز

خبرنگار روزنامه تماشا در این خصوص می گوید: اگر بگوییم فوتبال کلان شهر  شیراز  در نزول و سراشیبی  قرار دارد بیراهه نگفتیم.

به گزارش ایران ریپورتس، محمد رضا جوکار خبرنگار روزنامه تماشا و ورزش نویس در این خصوص تصریح کرد: کلان شهر بزرگ شیراز با اینکه جزء پنج شهر بزرگ ایران محسوب می شود  و مملو از استعداد فوتبالی مرد و زن  هست ولی خالی از هیچگونه امکانات و زیر ساخت های ورزشی در شان نام بزرگش است  .

وی ادامه داد: فوتبالی که بار دیگر در طول این فصل، کمبود امکانات و تبعیض و نا عدالتی حداقل برای فوتبال بانوان این شهر و تنها تیم لیگ برتری شیراز را  به رخ کشید. شهری که  دیگر  هیچ‌ تیمی در سطح اول فوتبال کشور ندارد و تنها اندوخته آن هم محکوم به سقوط بود.

او در این خصوص می گوید: آخرین نماینده فوتبال شیراز در لیگ برتر تیم فوتبال بانوان ایساتیس کران بود که آن تیم هم نتوانست در جدال  سخت و نا برابر حداقل  برای بقا هم  توفیقی کسب کند. و علارغم شروعی خوبی که در نیم فصل اول داشت، نتوانست در میان تبعیض و عدم حمایت، خود را در لیگ برتر نگه دارد تا سرنوشت شوم فوتبال شیراز گریبان این تیم و دختران شیرازی هم بگیرد و همانند دیگر تیم های مردان و دختران فوتبالی و  فوتسالی شیراز   سقوطی تلخ  به دسته پایین تر داشته باشد.

جوکار این نکته اشاره کرد و گفت: نکته جالب  در هفته پایانی دست و دلبازی مسئولین فوتبال شیراز و استان  در بازی تشریفاتی و  پایانی لیگ برتر بانوان بود.

او افزود: جایی که به حکم قرعه بازی هفته پایانی، پای رئیس فدراسیون فوتبال و دیگر  مسئولین ورزشی و سیاسی استان و شیراز را هم به ورزشگاه حافظیه باز کرد و   برای تیم میهمان و  قهرمان  این فصل لیگ برتر بانوان ، یعنی خاتون بم سنگ تمام گذاشتند و تیم قهرمان  لیگ برتر  این  توفیق  را داشت که در ورزشگاه  پیر حافظیه میهمان شیرازی های میهمان نواز باشد و جشن قهرمانی خود را خیلی با شکوه تر از حتی شهر خودشان برگزار کنند.

این فعال حوزه خبری نیز میگوید: بی توجهی همین مسئولین که فقط به هدف استقبال از رییس فدارسیون فوتبال و تجلیل از تیم قهرمان به ورزشگاه آمده بودند ،  بلاخره چشمشان برای اولین بار هم به برخی از  همین مسئولین ورزشی و سیاسی شهر شیراز روشن شد. و البته توفیق بزرگتر این دختران شیرازی ، زیارت و بازی در چمن سبز و طبیعی حافظیه بود ، جایی که از اول فصل حسرت میزبانی یک بازی رسمی در تنها استادیوم بزرگ و قدیمی این شهر را داشتند .

جوکار اظهار داشت: در فوتبال بی امکانات و محروم شیراز دختران لیگ برتری این شهر هیچ الویتی نداشتند تا تبعیض و ناعدالتی و نبود امکانات بار دیگر خود را در کلان شهر شیراز  نشان دهد.

محمد رضا جوکار خبرنگار روزنامه تماشا در پایان این گفت و گو می‌گوید: شاید خیلی از همین مسئولین  و افرادی  که نام آن ها بلند از بلندگوی ورزشگاه حافظیه صدا زده می شد و به هدف زیارت رئیس فدراسیون و یا انداختن یک عکس یادگاری در جشن قهرمانی تیم شهر بم، به ورزشگاه حافظیه آمده بودند، قبل از این مسابقه اطلاعی نداشتند که شیراز هم نماینده ای در لیگ برتر داشته  است و یا شاید تا پایان هم متوجه این موضوع نشدند و ورزشگاه را سرخوش ترک کردند !!

وی ادامه داد: دیگر اصلا مهم نیست، باز  یک اتفاق عادی دیگر در شهر شیراز رقم خورد و  این تیم هم رفت در کنار دیگر تیم های سقوط کرده شیراز،  تا باز سقف آرزوهای تیم های شیرازی صعود به لیگ برتر باشد.

محمد رضا جوکار، خبرنگار روزنامه تماشا

Leave a Reply

Your email address will not be published.