همایش تجلیل از فعالین اربعین ۱۴۰۲ در لامرد/برپایی مواکب تمرین زمان ظهور است

طی آئینی باشکوه، فعالین اربعین حسینی ۱۴۰۲ در شهرستان لامرد با حضور نماینده، مردم در مجلس، فرماندار و امام جمعه لامرد تجلیل شدند.

به گزارش ایران ریپورتس، در این آئین حجت الاسلام آزاد امام جمعه لامرد ضمن تشکر و قدردانی از مدیران اجرایی مواکب و همه دست اندرکاران تصریح کرد: طبق روایات در دوران ظهور امام زمان و وقتی که حضرت ظهور می کنند محل حکومت ایشان کوفه و مسجد سهله می باشد و وقتی که نماز جماعت برپا می شود آخرِ صف این نماز جماعت حرم امام حسین (ع) است که قبله ی کربلا، نجف است و قبله ی حرم اباالفضل(ع) نیز حرم امام حسین(ع) می باشد.

وی تصریح کرد: وقتی که امام زمان ظهور می کنند شیعیان عالم برای بیعت با ایشان به محضر حضرت مشرف می شوند که این مردم نیازمند اطعام، اسکان و … می باشند که در این مواکب اسکان داده می شوند.

حجت الاسلام آزاد به مدیران مواکب تاکید کرد وگفت: جای مناسب و خوبی را سرمایه گذاری کرده اید و بهترین سرمایه گذاری سرمایه گذاری در راه حسین است که منتهی به ظهور منجی عالم است.

وی بیان کرد: برپایی مواکب، تمرین زمان ظهور است و تمامی کسانی که می خواهند برای بیعت و زیارت با حضرت بیایند نیازمند آب، غذا و اسکان هستند که مردم کوفه و عراق و دیگر عزیزان تمرین دوران ظهور می کنند و خودشان را برای ظهور امام زمان آماده می کنند.

وی افزود: هر کس که توفیق حضور در اربعین و خدمت رسانی به زوار را پیدا می کند یقینا خداوند نامشان را برای شرایط آخرالزمان و ظهور مهیا می کند.

آزاد به شور و شعف پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در لامرد اشاره کرد و گفت: این جمعیت باشکوه که بیش از ده هزار نفر شرکت کرده بودند، قریب به ۳۰ موکب به صورت خودجوش توسط مردم و پایگاه ها برپا شد که جای تقدیر دارد.

حجت الاسلام آزاد در پایان این مراسم معنوی با بیان این مطلب که همه ماها مدیون شهدایی که جانشان را دادند تا ما راحت به زیارت عتبات عالیات برویم هستیم خاطرنشان کرد: اتفاقات در دوران ظهور خیلی از مومنین نیز در ایام اربعین این مهم را تمرین کرده اند زیرا سبک زندگی برادرانه و بدون تشریفات است و باید همین دوران را در زندگی امروزی پیاده کنیم و آن را گسترش دهیم.

در اربعین ۱۴۰۳ در شهر نجف موکب لامردی ها استقرار می یابد؛
در ادامه عبدالله حیدری پور مسول ستاد توسعه و بازسازی عتبات و عالیات شهرستان لامرد از همه مدیران اجرایی مواکب شهرستان لامرد در اربعین۱۴۰۲ تشکر و قدردانی کرد و گفت: خلاء بزرگی که امسال در ایام اربعین احساس شد عدم موکب شهرستان در شهر مقدس نجف بود که ستاد عتبات عالیات شهرستان با هماهنگی های صورت گرفته در سال آتی این مهم محقق خواهد شد و عزیزانی تشویق شدند تا سال آینده یک موکب را در نجف برپا کنیم.

حیدری پور مدیر اجرایی موکب حسینیه سیدالشهداء لامرد افزود: با کمک خیرین و مردم عزیز دو طبقه حسینیه طی مدت زمان شش ماه برای اسکان زوار آماده شد و استقبال خوبی هم شد و طی ۱۸ روز برپایی موکب بهمراه صبحانه، نهار، شام بیش از ۵ هزار نفر زائر اسکنان داده شدند.

وی افزود: در دوم صفر که خیلی از مواکب در کربلا راه اندازی نشده بود موکب و حسینیه سیدالشهداء راه اندازی شد و به زائرین اراِئه خدمت می کرد که زائرینی از استان های مختلف کشور و حتی خارج از کشور مانند کارگیل هند نیز پذیرا بودیم.

پیش از سخنان امام جمعه لامرد، دکتر موسوی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی و مهندس خضری فرماندار شهرستان از تمامی عوامل و دست اندرکاران اربعین ۱۴۰۲ قدردانی نمودند.

همچینین: از خبرنگاران و فعالان رسانه ای که بیشترین پوشش خبری این روییداد مهم را انجام داده اند، اقایان حسن زاده از سبحان، احمدی از صدا وسیما و صابری زاده از خبرگزاری ایران ریپورتس،و مهر نیز تجلیل شدند.

گفتنی است: درابتدای این آئین پیش از سخنان فرماندار، نماینده و امام جمعه هر یک از مدیران اجرایی مواکب گزارشی از عملکرد موکب خود را ارائه نمودند.
💫خبرنگار/محمود صابری زاده

Leave a Reply

Your email address will not be published.