هشدار نسبت به شیوع کرونای آفریقایی در جنوب کشور

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس تأکید کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌های هرمزگان، فارس و بوشهر باید به‌سرعت کارگروه ویژه‌ای برای مهار سرایت کرونای آفریقایی تشکیل دهند.

هشدار نسبت به شیوع کرونای آفریقایی در جنوب کشور

به گزارش ایران ریپورتس، سیدموسی موسوی امروز در گفتگو با خبرگزاری فارس در لامرد، اظهار داشت: متأسفانه هر روز کرونا خود را به شکل‌های جدیدی نشان می‌دهد و اکنون شاهد نوع جهش‌یافته آفریقایی این ویروس در شهرستان پارسیان هرمزگان هستیم که لزوم رعایت مراقبت‌ها را دوچندان می‌کند.

این نماینده مجلس که خود پزشک متخصص است، خاطرنشان کرد: کرونای آفریقایی قابلیت سرایت و انتشار بسیار بالایی دارد و نکته مهم آن است که تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد احتمال ابتلای چندباره افراد به این ویروس وجود دارد.

وی افزود: چون این ویروس عملکرد سلول‌های ایمنی بدن را مختل می‌کند، حتی با وجود استفاده‌ از واکسن هم امکان ابتلا به کرونای آفریقایی زیاد است.

رئیس سابق مجمع نمایندگان فارس در مجلس تصریح کرد: مردم عزیز شهرستان پارسیان در استان هرمزگان از قدیم‌الایام ارتباطات خانوادگی، اجتماعی و تجاری زیادی با شهرستان‌های لامرد و مهر در استان فارس و شهرستان عسلویه در استان بوشهر داشته‌‌اند و اگر می‌خواهیم اقدام جدی در راستای کنترل شیوع ویروس صورت گیرد، اکنون موقع آن است و فردا دیر است.

این نماینده مجلس در دوره‌های نهم و یازدهم از دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌های هرمزگان، فارس و بوشهر درخواست کرد به‌سرعت کارگروه ویژه‌ای برای مهار سرایت کرونای آفریقایی تشکیل دهند و هشدار داد: در صورت عدم اهتمام جدی به این امر و فقدان برنامه‌ریزی دقیق و اصولی با استفاده از پایش علمی داده‌ها، به زودی شاهد سرایت این ویروس جهش‌یافته در سراسر کشور خواهیم بود.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۴ ماه است ویروس منحوس کرونا در زندگی ما رخنه کرده و مردم از این وضعیت خسته و کلافه شده‌اند، اما واقعیت آن است که هیچ زمانی را نمی‌توان برای پایان این پاندمی خطرناک پیش‌بینی کرد.

وی خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود تأکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهید و ضمن لغو سفرهای غیرضروری به پارسیان، با تعطیل کردن تمام مراسمات عمومی ازجمله عروسی و عزا، با جان خود و دیگر هموطنان بازی نکنید.

انتهای پیام/

نظر دهید

ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نمی شود