هشتمین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه با یاد سردار دل‌ها اجرا می‌شود

دبیر قرارگاه مردمی کمک‌های مومنانه فارس از برگزاری هشتمین مرحله رزمایش مواسات همدلی و کمک‌های مومنانه به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: این حرکت با نام و به یاد حاج قاسم سلیمانی در سراسر استان فارس انجام می‌شود.

هشتمین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه با یاد سردار دل‌ها اجرا می‌شود

به گزارش ایران ریپورتس، اسماعیل قزل‌سفلی امروز با اعلام این خبر، اظهار داشت: این رزمایش با رویکرد تلفیقی کمک و خدمت مومنانه و به صورت محله‌محور است که با محوریت پایگاه‌های مقاومت و گروه‌های جهادی از ۵ دی ماه آغاز می‌شود و تا ۱۳ این ماه ادامه دارد‌.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این رزمایش گفت: به اوج رساندن مجدد خدمت‌رسانی به آحاد مردم به ویژه محرومان، مستضعفان، نیازمندان و آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا در کنار زنده نگه داشتن یاد و خاطره حاج قاسم سلیمانی از اهداف این رزمایش است چراکه یکی از الگوهای رفتاری و برجستگی‌های اخلاقی شهید سلیمانی توجه به محرومین و نیازمندان بوده است.

قزل سفلی افزود: در این مرحله از رزمایش تمرکز بر بسته‌های معیشتی، نذر رهایی یا همان آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد، اهدا بسته‌های بهداشتی و انجام خدمات مومنانه است همچنین نذر خون، خدمت‌رسانی آموزشی به دانش‌آموزان نیازمند به ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، مرمت و بهسازی منازل محرومین و خدمت‌رسانی به بیماران و نیازمندان است که به صورت محله‌محور اجرا می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی فارس بیان کرد: با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰۰ هزار بسته معیشتی با کمک و مشارکت نهادهای حمایتی، خیرین عزیز و آحاد مردم تهیه و توزیع شود، افزود: در این رزمایش همه اقشار از جمله بازاریان،  اساتید، حقوقدانان، دانش‌آموزان، فرهنگیان، دانشجویان، مهندسان، پزشکان و دیگر اقشار نقش‌آفرینی خواهند کرد.

وی با اشاره به درس‌های شهید سلیمانی برای بسیجیان گفت: حاج قاسم به اعضای بسیج و سپاه یاد داد که بایستی همزمان در جبهه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی حضور داشت؛ شهید سلیمانی همانگونه که در جبهه مقاومت در مقابل داعش و تکفیری‌ها ایستاد در جریان سیل نیز کنار مردم بود بنابراین بسیجیان نیز باید در مبارزه با فقر و محرومیت کنار مردم باشند.

قزل سفلی با بیان اینکه امروز بسیج به ویژه اعضای گروه‌های جهادی پرچم‌دار خدمت‌رسانی به مردم هستند، بیان کرد: این موضوع در دو سال اخیر در قالب رزمایش‌های خدمت‌رسانی به محرومین، مستضعفین و به ویژه آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا بیش از گذشته نمود داشته است.

دبیر قرارگاه مردمی مواسات همدلی و کمک‌های مومنانه با اشاره به اجرای هشتمین مرحله رزمایش گفت: از ابتدای سال در ماه مبارک رمضان، در دهه کرامت، در دهه ولایت، ماه محرم، اربعین و ماه صفر و هفته بسیج مراحل دیگر این رزمایش برگزار شده و اکنون هشتمین مرحله است که با محوریت گروه‌های جهادی پایگاه‌های مقاومت و با نام و یاد حاج قاسم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *