نیمه اول امسال ۸۴ واحد تولیدی راکد در فارس احیاء شد

استاندار فارس گفت: در شش ماه نخست امسال با برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار و زمینه احیای ۸۴ واحد راکد فراهم شد.

محمدهادی ایمانیه، گفت: طی چند سال اخیر محور اصلی شعارهای سال به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) موضوع اقتصادی بوده که این امر نشان از نگاه ویژه معظم له به مقوله اقتصاد و معیشت مردم است.

به گزارش ایران ریپورتس، ایمانیه افزود: در راستای اجرای اولویت های اقتصادی دولت، مبنی بر لزوم حمایت از تولید و اشتغال، رفع مشکلات و موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان، تسریع در احیاء واحدهای راکد و بازگشت آنها به چرخه تولید، تاکنون تعداد ۲۴ کارگروه با حضور مسئولین ذیربط برگزار شده و تعداد ۳۹۷ بنگاه اقتصادی دارای مشکل، در جلسات مطرح و تعداد ۴۳۶ مصوبه اخذ که ۷۳ درصد از مصوبات به صورت ۱۰۰درصد اجرایی شده و ۲۷درصد از مصوبات در دست اجراست.

استاندار فارس در ادامه به احیاء ۸۴ واحد راکد در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود: از ۸۴ واحد راکد احیاء شده، ۱۹ واحد در شرکت های صنعتی و ۶۵ واحد خارج از شهرک های صنعتی مستقر شده است.

وی ضمن تاکید بر لازم الاجرا بودن مصوبات این کارگروه، گفت: با مدیران و روسای دستگاه ها و بانک هایی که از اجرای مصوبات خودداری نمایند، مطابق با ضوابط اداری و قانونی برخود خواهد شد.

ایمانیه از همکاری دستگاه قضایی در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی استان فارس قدردانی کرد.

انتهای پیام

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *