نگاه ویژه شهید جمهور به حوزه سلامت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با نگاهی به وعده‌های انتخاباتی و اقدامات انجام شده طی سه سال اخیر در حوزه سلامت، می‌توان دریافت که دولت سیزدهم به ریاست شهید آیت الله رئیسی توانسته به وعده‌های خود، جامه عمل بپوشاند.


به گزارش ایران ریپورتس، دکتر «مهرداد شریفی» با اشاره به اینکه «نهضت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام» یکی از کلیدواژه مهم و مورد تاکید شهید آیت الله رئیسی بود، افزود: راه اندازی چهار بیمارستان جدید شامل بیمارستان شهدای سلامت نی ریز، بیمارستان حضرت امام علی(ع) کازرون، بیمارستان حاج صدیقی گله دار و فورگ داراب و افزوده شدن و نوسازی بیش از ۸۰۰ تخت بیمارستانی به مجموعه درمان استان در دولت سیزدهم گواه بر این امر است.
او با اشاره به اینکه شهید آیت الله رئیسی توجه ویژه ای‌ به سلامتی کودکان داشت، ادامه داد: همین نگاه ویژه موجب شد تا با پیگیری های دولت و وزارت بهداشت، صف کاشت حلزون شنوایی در فارس همگام با کشور به صفر برسد تا مهمترین وسیله دریافت دانش و تجربه کودکان یعنی شنوایی، دچار مشکل نشود.
دکتر شریفی همچنین درمان رایگان کودکان زیر 7 سال را یک سرمایه گذاری درازمدت برای نسل های آینده و اقدام جدی دولت سیزدهم برای حمایت از قشر مستضعف جامعه برشمرد.
او بیان اینکه در حال حاضر در تمامی بیمارستان های دولتی استان فارس، فرانشیز کودکان زیر 7 سال و خدمات در بخش بستری به صورت رایگان ارائه می شود، گفت: برخی از کودکان به دلیل شرایط مالی خانواده ها امکان مراجعه به مرکز درمانی را نداشتند و یا خدمات دریافتی به آنان مطلوب نبود که با این طرح، والدین می توانند بدون هیچ دغدغه ای کودکان خود را در بیمارستان ها به صورت رایگان درمان کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، درمان رایگان کودکان زیر 7 سال را اقدام جدی دولت سیزدهم برای حمایت از قشر مستضعف جامعه دانست و عنوان کرد: مراجعه بهتر کودکان به مراکز درمانی و بهداشتی کمک شایانی به تشخیص زودرس بیماری ها می کند و همین امر سبب می شود برای کودکان عارضه کمتری ایجاد شده و در کاهش هزینه درمان نیز موثر است.
دکتر شریفی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته، پروانه بهره برداری 417 موسسه درمانی در بخش خصوصی از سوی اداره ارزیابی و صدور پروانه های این معاونت صادر شده است، گفت: توسعه اشتغال در بخش سلامت، در چارچوب قانون و مقررات و با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال انجام است.
او توسعه زیرساخت ‌ها و تامین تجهیزات پزشکی سرمایه ‌ای مختلف در مراکز درمانی و بیمارستان‌ ها را از اهداف مهم دولت سیزدهم در زمینه توزیع عادلانه خدمات سلامت برشمرد و افزود: در سال گذشته بیش از 700 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به بیمارستان ها و مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه تحویل داده شده است.
پایان خبر

Leave a Reply

Your email address will not be published.