مدیرکل محیط زیست فارس: برگزاری«پویش مردمی هر روز یک زباله از روی زمین بر ‌داریم»در شیراز

مدیرکل محیط زیست فارس گفت: «پویش مردمی هر روز یک زباله از روی زمین بر ‌داریم» با همکاری مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز و سازمان مدیریت پسماند شهرداری برگزار می‌شود.

به گزارش ایران ریپورتس، عطا پورشیرزاد، گفت: بر اساس آمار سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، در کلان شهر شیراز روزانه بیش از یک هزار تن زباله تولید می‌شود و با توجه به فعالیت یک هزار و ۵۰۰ پاکبان در سطح شهر، برای جمع آوری زباله‌ها، علاوه بر هزینه‌های هنگفت، با این حجم از زباله چهره شهر نیز، نا زیبا می‌شود.

او ادامه داد: از این رو اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با حمایت معنوی از «پویش مردمی هر روز یک زباله از زمین بر داریم» در کنار مجمع خیرین شهر ساز و فرهنگ ساز و همچنین سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز و با یاری گرفتن از مشارکت مردمی، در تلاشند تا چهره زیبای شهر بیش از پیش رخ نمایان کند.

مدیرکل محیط زیست فارس افزود: یکی از شیوه‌های مهم فرهنگ سازی در جامعه همراه کردن کودکان با آموزش صحیح و استمرار آن در بین این آینده سازان است که قطعاً باعث نهادینه شدن فرهنگ محیط زیستی در نسل‌های آتی خواهد شد.

پور شیرزاد افزود: همه شهروندان می‌توانند علاوه بر مشارکت در این طرح، از برداشتن زباله‌ها از روی زمین و یا نریختن زباله در سطح شهر، ۲ قطعه عکس یا ۳۰ ثانیه فیلم تهیه کنند و برای شرکت در مسابقه ماهیانه شرکت کنندگان در پویش به شماره واتساپ ۰۹۹۲۴۹۸۰۰۴۷ سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز ارسال کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.