طرح جامع آتش‌نشانی شیراز با همکاری دانشگاه تصویب شد

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: طرح جامع مهار آتش سوزی شیراز با هدف پیش بینی مسیر بلند مدت سازمان آتش نشانی این کلانشهر با همکاری دانشگاه به تصویب رسید.

به گزارش ایران ریپورتس، محمد هادی قانع با اشاره به تهیه و تدوین طرح جامع مهار آتش سوزی با همکاری دانشگاه شیراز،گفت: در این طرح  با توجه به رشد و گسترش فضای شهری، نیازهای ایمنی شهر شیراز، راهکارهای توسعه آن و سیر پیشرفت و ارتقا امکانات مورد نیاز برای داشتن شهری ایمن با برنامه ریزی کوتاه، میان و بلند مدت تعیین شده است.

قانع افزود:  طرح جامع مطالعاتی مهار آتش سوزی با سیزده رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، تصویب شد.

وی افزود: این برنامه تحقیقاتی برای اولین بار در کشور توسط سازمان آتش‌نشانی شیراز با همکاری دانشگاه شیراز تدوین و به عنوان نقشه راه سازمان آتش‌نشانی همه بایدها و نبایدها، الزامات این سازمان و خطرات و تهدیدهای شهری و روش‌های اجرایی در آن گنجانده شده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز با اشاره به جزییات این طرح جامع اظهار داشت: در برنامه مذکور نیازهای شهری از جمله افزایش ایستگاه های عملیاتی، گسترش شبکه هیدرانت‌ شهری، شناسایی مناطق پر خطر و تهدید های بافت تاریخی، روش های اطفایی بافت ها و محلات خاص و همچنین نیازهای سازمانی همچون تجهیزات و ماشین‌آلات، افزایش نیروی انسانی مطرح و راهکارهای رفع مشکلات موجود بیان شده است.

این مقام مسئول هدف از تدوین و اجرای طرح مذکور را دست یافتن به شهر ایمن برای شهروندان عنوان کرد و ابراز داشت: سازمان آتش‌نشانی شیراز پس از طی کردن مسیر دو ساله مطالعاتی و تحقیقاتی در تدوین این طرح جامع، همه توان خود را در عملیاتی شدن این آن و در صف مقدم خدمت رسانی بکار خواهد بست.

Leave a Reply

Your email address will not be published.