طرح توسعه واحد تولیدی در شهرک بزرگ صنعتی شیراز افتتاح شد

در دهه تولید و تجارت شرکت تخصصی چسب و رزین پرسیا زرین (مجتمع شیمیایی آبنوس) در شهرک بزرگ صنعتی شیراز از طریق ویدئو کنفرانس به دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت استان فارس در این مراسم گفت: ضرورت حمایت از توسعه‌ی واحد‌های تولیدی موفق در استان افتتاح واحد تولیدی مجتمع شیمیایی آبنوس در شهرک بزرگ صنعتی شیراز به دستور ریاست جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس با حضور در محل اجرای طرح توسط معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس و سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی، کارآفرینان، صنعتگران و صاحبان صنایع و سرمایه گذاران استان صورت گرفت.

حمیدرضا ایزدی گفت: این واحد صنعتی محصولاتی را تولید می‌کند که در صنایع شیمیایی و سایر صنایع دیگر کاربرد دارد و برای کشور ازاهمیت ویزه‌ای برخوردار است که با بهره برداری این واحد تولیدی ایجاد اشتغال مناسب، زمینه توسعه اقتصادی و ارتقاء صادرات غیرنفتی را در فارس فراهم خواهد کرد.

او، ایجاد فرصت‌های شغلی و ارتقای کیفیت تولید را مهم خواند و گفت: مجتمع شیمیایی آبنوس تولید کننده انواع چسب صنعتی مایع و رزین‌های آغشته‌سازی و در فاز‌های طرح توسعه جدید  یکی از تکمیل کننده‌های زنجیره تولید دراین واحد است که کاربرد محصولات فرمالین، اوره فرمالدئید، کنسانتره و پودر گلیزر، دواتیل هکزانوپیک اسید، رزین‌های الکید، انواع رزین کوپلیمر اکریلیک تولید شده در صنایع پایین دستی،  جهت تامین نیاز واحد‌های تولیدی و صنایع شیمایی  و صنایع سلولزی و سایر واحد‌های تولیدی است.

بهره برداری از  طرح توسعه واحد تولیدی در شهرک بزرگ صنعتی شیراز

ایزدی گفت: واحد تولیدی چسب و رزین (مجتمع شیمیایی آبنوس) در زمینی به مساحت ۲۳۲۸۸ متر مربع زیربنا ۶۸۳۰ متر مربع با سرمایه‌گذاری  ۲۷۳۲   میلیارد ریال افتتاح شد.

او گفت: بهره‌برداری از این واحد تولیدی منجر به ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۲۰ نفر شد و حمایت از توسعه‌ی واحد‌های تولیدی موفق در استان و حل مشکلات تولید استان با جدیت در دستور کار است که در این خصوص یکی از اولویت‌هایی که در سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» برای استان فارس در نظر گرفته شده و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز بر اجرایی شدن آن اهتمام ویژه‌ای دارد، به بهره برداری رساندن صنایع بزرگ و دانش بنیان در راستای تحقق شعار سال  ابلاغی مقام معظم رهبری است.

این واحد یکی از طرح‌های مصوب سفر ریاست محترم جمهوری به استان فارس است که با پرداخت تسهبلات لازم در بهره برداری آن تسریع صورت گرفت و امروز به دستور دکتر ابراهیم رییسی ریاست محترم جمهوری به بهره برداری رسید.

طرح توسعه واحد تولیدی در شهرک بزرگ صنعتی شیراز افتتاح شد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *