شرایط پرداخت وام ویژه بانوان شهری و روستایی در بانک کشاورزی

یکی از ضرورتهای مهم زندگی زنان در جامعه ، آشنایی با خدمات متنوع بانکی و استفاده از تسهیلات آن است زیرا آشنایی کامل با این خدمات و دسترسی آسان تر زنان به منابع اعتباری به معنای دسترسی کامل خانواده به رفاه بیشتر خواهد بود.

به گزارش ایران ریپورتس، تلاش بانک کشاورزی در این سال ها این بوده است که تمام زنان شهری و روستایی ، به این منابع دسترسی داشته و در فعالیتهای اقتصادی سهیم و شریک باشند. یکی از این خدمات طرح «بانوی ایرانی» است که با هدف گسترش اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی لازم برای زنان،کمک به اقشار آسیب‌پذیر و فقرزدایی از جامعه زنان کشور ، آشنایی زنان شهری و روستایی با فعالیت‌های بانکی و تشویق آنها برای سپرده‌گذاری و پس‌انداز و به طور کلی بانک پذیر کردن آنان طراحی شده است .

بانک کشاورزی در صورت داشتن منابع مالی داخلی، به تمامی بانوان کشور در قالب طرح «بانوی ایرانی» وام اعطا می‌کند. مبلغ این تسهیلات و رقم اقساط آن با توجه به میزان سپرده بانوان متفاوت است.

در حال حاضر یکی از ضرورت‌های مهم زندگی زنان در جامعه، آشنایی این گروه با خدمات متفاوت بانکی و استفاده از تسهیلات است. آشنایی کامل بانوان با انواع تسهیلات بانکی و دسترسی آسان آن‌ها به منابع اعتباری، رفاه خانواده را افزایش می‌دهد.

بانک کشاورزی طی سال‌های فعالیت خود با توجه به این موضوع، سعی کرده است دسترسی راحت بانوان شهری و روستایی سراسر کشور را به انواع تسهیلات بانکی فراهم کند و باعث افزایش سهم آن‌ها در فعالیت‌های اقتصادی کشور شود. طرح بانوی ایرانی هم با هدف گسترش اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی لازم برای زنان، کمک به اقشار آسیب پذیر و فقرزدایی از جامعه بانوان کشور تدارک دیده شد.

شرایط موردنیاز طرح تسهیلاتی بانوی ایرانی

طبق اطلاعات موجود در وبسایت بانک کشاورزی، زنان کشور برای درخواست این نوع تسهیلات باید در یکی از شعب این مجموعه حساب سپرده سرمایه گذاری بانوی ایرانی افتتاح کنند. بانک کشاورزی در صورت داشتن منابع مالی لازم، این تسهیلات را در قالب عقد مرابحه به بانوان واجد شرایط ارائه می‌دهد.

ردیفمدت سپرده گذارینسبت وام به سپردهمدت بازپرداختنرخ تسهیلات
۱یک ماه۵۰ درصد مبلغ سپرده گذاری۶ ماهه۱۸%
۲چهار ماه۷۰ درصد مبلغ سپرده گذاری۱۲ ماهه۱۴%
۳چهار ماه۵۰ درصد مبلغ سپرده گذاری۲۴ ماهه۱۴%
۴چهارماه۸۵ درصد مبلغ سپرده گذاری۱۲ ماهه۱۵%

حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ۲۴ ماهه است. سقف نرخ تسهیلات هم ۱۸ درصد است که با توجه به مدت سپرده گذاری و زمان بازپرداخت و همچنین نسبت مبلغ وام به سپرده تغییر می‌کند. به عنوان مثال در صورتی که از مدت زمان سپرده گذاری۴ ماه گذشته باشد و بانک هفتاد درصد مبلغ سپرده گذاری را به فرد متقاضی وام دهد، در این صورت وام گیرنده باید اقساط را با نرخ ۱۴ درصد، در مدت زمان ۱۲ ماه به بانک پرداخت کند.

همه بانوان با مراجعه به شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور می توانند ضمن افتتاح «حساب سپرده سرمایه گذاری (۱%) بانوی ایرانی» از مزایای این حساب که شامل دریافت تسهیلات مرابحه با نرخ سود ویژه است ( به شرح جدول ذیل) بهره مند شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *