رویداد “تا ثریا” ٣٠ شهریور در شیراز برگزار می‌شود

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: همایش بزرگ سرمایه گذاری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور با عنوان “تا ثریا” روز چهارشنبه ۳۰ شهریور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار می‌شود.

احمدرضا قاسمی رییس سازمان بسیج سازمان علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در جمع خبرنگاران با اشاره  به ویژگی های شاخص استان فارس گفت: فارس باتوجه به سابقه تاریخی آن یکی از مراکز تمدن بشری می باشد، چهارمین استان بزرگ کشور و قطب بزرگ کشاورزی،  پزشکی و درمانی بویژه در گردشگری سلامت محسوب می‌شود که باید ظرفیت‌های بالقوه استان تبدیل به بالفعل شود.

وی با اشاره به حديثی از پیامبر(ص) که فرمودند اگر علم و دانشی وجود داشته باشد مردانی از پارس تا ثریا این علم را کسب می‌کنند، گفت: رویداد تا ثریا  بستر مناسب برای تسهیلگری برای رسیدن به وضع مطلوب استان می باشد.

نماینده شرکت پیشگامان در استان فارس یاد آور شد: ما به رویداد تا ثریا به عنوان یک جریان نگاه می‌کنیم و هدف در رویداد نقطه عطفی برای جریان سازی و فرهنگ سازی است.

وی با اظهار تاسف گفت: هنوز در استان به این باور نرسیدیم اگر در حوزه تکنولوژی و فناوری سرمایه گذاری شود، شغل پایدار ایجاد می‌شود.

قاسمی نبود نظام مسائل در استان فارس و  بانک نخبگانی را  از مشکلات استان دانست و عدم هم افزایی و ارتباط صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان از علل مرتفع نشدن  مسائل موجود در استان با کمک دانش بنیان ها عنوان کرد.

وی اشاره کرد: هدف شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در این رویداد، سرخط کردن ظرفیت‌ها برای پرکردن خلأها و پشتیبانی از واحدهای فناور مردمی است.  

رییس سازمان بسیج سازمان علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس پشتیبانی از  واحد های فناور و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان مساله محور را از  اهداف این رویداد دانست و یادآور شد: در بحث سرمایه گذاری شرکت‌های دانش‌بنیانی در اولویت قرار دارند که مساله محور باشند.

وی با اشاره به حل فناورانه مسائل اولویت دار استان، ایجاد بانک نظام مسائل استان و ایجاد شبکه پشتیبانی سرمایه گذاری و شبکه نخبگانی را از اهداف این رویداد بیان کرد.

احمد رضا قاسمی یادآور شد: عدم تمرکز گرایی سرمایه در تهران و استفاده از ظرفیت استانی  از دیگر اهدافی است که رویداد تا ثریا به دنبال تحقق آن بوده تا بتواند سرمایه گذاران، اشتغال آفرینی  دانش بنیانی و  سرمایه گذاری خطرپذیری را  به استان فارس نیز انتقال داد.

مدیر شعبه استان فارس شرکت پیشگامان بسیج با اشاره به حضور شرکت‌های فناور مطرح در این رویداد گفت:  بیش از 46 طرح فناور مطرح شده که ١۵ طرح در این رویداد معرفی خواهند شد و نیز ١٠ نیاز فناورانه نیز در این رویداد از میان ١۴۶ نیاز استان ارائه می شود.

وی یاد آور شد: ایجاد سبدهای مشترک  فناوری می‌تواند  برای توسعه فعالیت‌های شرکت‌های فناور و جذب سرمایه گذاران در فارس کمک کند.

 قاسمی در پایان با اشاره به حضور تعدادی از دانشجویان بین المللی جهت آشنایی با این رویداد، یادآور شد: رویداد تا ثریا در روز چهارشنبه ٣٠ شهریور ماه در مرکز پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published.