در راستای کاهش تصادفات؛ جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لامرد خبر داد: ساماندهی موتور سواران در دستور کار پلیس

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لامرد گفت:
با تشدید اقدامات کنترلی موتور سواران توسط پلیس، آمار تصادفات کاهش یابد.

به گزارش ایران ریپورتس، سرهنگ محمدرضا رضایی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لامرد از طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران خبر داد و گفت: طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران با هدف افزایش ایمنی عبور و مرور، برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف و کاهش تلفات ناشی از تصادفات در سطح شهرستان اجرا شده است.


وی گفت: در اجرای این طرح از موتورسیکلت سواران انتظار می رود از انجام حرکات مخاطره آمیز و نمایشی مانند تک چرخ و…طبق(مواد ۱۶۸و۲۰۹ آئین نامه راهنمایی و رانندگی) خودداری و نسبت به رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی اقدام نمایند.


او تصریح کرد: عبور از پیاده رو، پارک ها، بوستان ها، حرکت در خلاف جهت، عدم استفاده از کلاه ایمنی و استفاده از بوق های شیپوری و ایجاد صدای ناهنجار لوله اگزوز و… ممنوع می باشد و همه موتورسواران مستلزم رعایت قانون راهنمایی و رانندگی است.


وی افزود: استفاده از موتورسیکلت های فاقد پلاک، مخدوش نمودن یا دستکاری پلاک نیز خلاف قانون می باشد و با خاطیان نیز طبق قانون برخورد می شود.

سرهنگ رضایی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لامرد در پایان این مصاحبه اختصاصی، از والدین، خانواده ها و مردم فهیم شهرستان خواست، ضمن نظارت بر رفتار هیجانی جوانان از در اختیار گذاشتن موتورسیکلت به فرزندان فاقد گواهینامه که با حرکات مخاطره آمیز جان خود و دیگران را به خطر می اندازند خودداری، و در اجرای موثر و موفقیت آمیز این طرح با پلیس همکاری لازم را داشته باشند تاکید کرد.

به گزارش صابری زاده خبرنگار ایران ریپورتس، میانگین سالانه نشان می‌دهد که ۴۶ درصد حوادث موتور سیکلت سواران منجر به فوت می شود که با اجرای این طرح در سراسر کشور شاهد کاهش ۶ درصدی سهم موتورسواران در تصادفات فوتی خواهیم بود.

خبرنگار/محمود صابری زاده

Leave a Reply

Your email address will not be published.