دادگستری اجازه نمی‌دهد وجهه فرهنگی فارس مخدوش شود

رئیس کل دادگستری استان فارس با تاکید بر اینکه با عوامل اصلی کلیپ بلوار چمران برخورد می‌شود، گفت: دادگستری کنار سایر دستگاه‌ها اجازه نمی‌دهد وجهه فرهنگی و دینی استان فارس توسط عده‌ای مخدوش شود.

دادگستری اجازه نمی‌دهد وجهه فرهنگی فارس مخدوش شود

 به گزارش ایران ریپورتس، حجت الاسلام موسوی امروز در همایش ناگفته‌های حزب با بازخوانی پرونده حادثه تروریستی انفجار حزب جمهوری اسلامی و مسجد ابوذر با حضور سید احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان‌عالی کشور با اشاره به سختی‌های دهه شصت و سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر به‌سمت خدا باشیم دشمن نمی‌تواند هیچ کاری پیش ببرد چراکه خدای دهه شصت خدای امروز نیز هست فقط باید مانند گذشته معتقد به خدا و قدرت خدا باشیم‌.

وی با اشاره به اینکه این هفته به نام حقوق بشر آمریکایی نام گرفته است، گفت: حقوق بشری که ادعا می‌کنند ترورهایی است که در این سال‌ها انجام دادند‌ و اینها معتقدند که بشر تنها اروپاییان هستند و دیگران را بشر نمی‌دانند.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس با توجه به دیدار قضات با مقام معظم رهبری افزود: ایشان توصیه زیادی به قضات داشتند که این توصیه‌ها باید در قوه قضائیه عملیاتی شود و یکی از موارد تأکیدی رهبری سند تحول قضایی بود و باید اجرایی شود.

موسوی با بیان اینکه دادگستری استان فارس در اجرای سند تحول قضایی پیشرفت 80 درصدی دارد و باقی نیز در اختیار استان نبوده است، عنوان کرد: احقاق حقوق عامه از دیگر مواردی بود که رهبری تأکید داشتند و دایره وسیعی دارد، دادستان‌ها باید طوری برخورد کنند که دشمن نتواند ورود کند و در استان فارس در احقاق حقوق عامه نیز اقدامات قابل‌توجهی شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس با تصریح به اینکه در اتقان آرا باید کار شود چون عقب‌ماندگی در این حوزه دیده می‌شود، اضافه کرد: استقلال دستگاه قضایی ضمن تعامل با دیگر دستگاه‌ها حفظ شده است هرچند داور همه دستگاه‌ها هستیم اما هیچ کس حق دخالت در احکام دادگستری را ندارد.

وی با اشاره به نظارت درون‌دستگاهی در دادگستری فارس گفت: سخت‌ترین برخوردها در مجموعه دادگستری داشتیم و سنگین‌ترین نظارت‌ها نیز بر دادگستری است همچنین بعد از تهران، فارس دومین استان در مبارزه با فساد است و با توجه به روحیه فسادستیزی استاندار در این زمینه پیش‌قدم هستیم.

موسوی با یادآوری اینکه اطاله دادرسی از دیگر مشکلات مردم است، گفت: در دادگاه تجدیدنظر استان فارس با 39 شعبه 600 فقره پرونده وجود دارد همچنین در دادگاه کیفری 2 در شیراز 180 فقره پرونده است؛ 5 هزار پرونده در ماه وارد می‌شود و همان ماه بسته می‌شود و در مقایسه با استان‌های همجوار یک‌هشتم پرونده داریم.

وی با بیان اینکه فارس پایلوت استفاده از پابند الکترونیک است و در 10 روز 600 پابند توزیع شده است، افزود: 8500 جایگزین حبس در استان انجام شده است و آمار زندانیان در فارس به‌شدت پایین است.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه در حمایت از تولید نیز اقدامات زیادی انجام شده است، گفت: تلاش کردیم که تولیدکننده در استان فارس احساس تنهایی نکند و مانعی برای تولید ایجاد نشود اما یک مشکل است و آن اینکه وقتی ستاد تسهیل یک مصوبه تصویب می‌کند برخی از دستگاه‌ها اجرایی نمی‌کنند که پیشنهاد می‌شود جرم‌انگاری برای کسانی که تولید را مختل می‌کنند، صورت گیرد‌ البته قوانین هم باید اصلاح و مصوبات ستاد تسهیل هم اجرا شود.

موسوی همچنین راجع به ماجرای بلوار چمران گفت: با عوامل اصلی کلیپ اسکیت برخورد می‌شود چراکه استان فارس این نیست، شهدای شاخص و گرانقدری داشته است و دادگستری کنار سایر دستگاه‌ها اجازه چنین کاری را نمی‌دهد که وجه فرهنگی و دینی استان فارس توسط عده‌ای مخدوش شود.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *