حضور هیات بلند پایه اقتصادی و تجاری عمان در شیراز

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان گفت: همزمان با برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و عمان در تهران؛ هیات بلند پایه اقتصادی و تجاری عمان به شیراز سفر خواهند کرد.

به گزارش ایران ریپورتس، جمال رازقی در جلسه هماهنگی حضور هیات بلند پایه اقتصادی و تجاری کشور عمان در شیراز در اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: این اجلاس روز 15 آذرماه جاری در تهران برگزار می شود و هیات 30 نفره اقتصادی و تجاری از کشور عمان به سرپرستی وزیر تجارت، صنعت و سرمایه گذاری کشور عمان در این اجلاس حضور دارند.

وی با بیان اینکه رئیس اتاق بازرگانی عمان، رئیس شورای مشترک ایران و عمان و اعضای شورای بازرگانی مشترک عمان و ایران این هیات را همراهی می کنند افزود: این هیات اقتصادی و تجاری روز پنج شنبه 16 آذرماه

در شیراز حضور دارند که برنامه های متعددی از جمله دیدار با استاندار فارس، دیدار با صنعتگران – تولید کنندگان و بازرگانان استان، بازدید از واحدهای صنعتی – گردشگری و صادراتی، برگزاری جلسات B 2 B ، پیش بینی شده است.

وی اظهارداشت: کلان شهرهای دیگری درخواست حضور این هیات اقتصادی تجاری عمان در استان ها را داشتند که این هیات عمانی علاقه مند به حضور در شهر شیراز بودند و این مهم بیانگر اهمیت شهر شیراز برای عمانی هست لذا علیرغم محدودیت زمان، تلاش می کنیم برنامه ریزی مناسب جهت بهره برداری حداکثری از این سفر و حضور داشته باشیم.

رازقی اضافه کرد: در پایان این اجلاس مشترک سند همکاری امضا خواهد شد که بر اساس جلسات با همتایان عمانی، دستاورد این اجلاس توافقات خوبی در بخش های مختلف از جمله مراودات مالی و بانکی، سرمایه گذاری، رفع مشکلات حمل و نقل به ویژه حمل و نقل دریایی با هدف افزایش مراودات تجاری بین دو کشور ایران و عمان خواهد بود.

نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس در ادامه با اشاره به فرصت ویژه بازرگانان ایرانی و فعالان اقتصادی فارس برای گسترش معادلات تجاری با کشور عمان عنوان داشت: کشور عمان ارتباط خوبی با سایر کشورها دارد و این درحالی است که هم اکنون با 21 کشور عمان تعرفه ترجیحی صفر دارد که در این سفر فرصت منحصر به فردی برای ارتباط دهی و آشنایی صنعتگران و تولید کنندگان استان فارس که آمادگی دارند کالاهای نیم ساخته را در عمان تکمیل و صادرات کنند، فراهم خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این زمینه وزیر تجارت، صنعت و سرمایه گذاری عمان امکانات ویژه ای را جهت واحدهای تولیدی ایرانی که قصد دارند در عمان عملیات تکمیل محصول خود را نهایی و صادرات را انجام دهند، اختصاص داده است که تلاش شده با نظر کمیته سه نفره فضای حضور و فعالیت فعالان اقتصادی ایرانی در کشور عمان تسهیل شده است.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published.