ثبت‌نام بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز در طرح سراسری “هنر برای همه”

مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه تاکنون بیش از هزار دانش آموز در طرح سراسری «هنر برای همه» ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: می‌توان فارس را در این زمینه، استان پیشرو قلمداد کرد.

حمیدرضا قانعی در مراسم آغاز طرح سراسری «هنر برای همه» که در مجتمع آموزشی شهدای شاپور جان شهرستان شیراز برگزار شد، گفت: در ابتدای شروع این طرح کمی درنگ داشتیم که فارس به اجرای این طرح بپیوند یا نه؟ اما با مشورت انجام شده و باتوجه به استقبال بسیار خوبی که از سوی اداره کل آموزش و پرورش صورت گرفت امیدواری بسیاری جهت اجرای طرح حاصل شد. 

قانعی ادامه داد: تاکنون بالغ بر هزار نفر دانش آموز در این طرح ثبت نام کرده و به نظر می رسد که فارس در این زمینه از استان های دیگر هم پیشی گرفته است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: درصدد هستیم که با ثبت نام هزار نفر از دانش آموزان در این طرح، بتوانیم در یک فرآیند آموزشی آنها را در عرصه هنر خبره کنیم.

قانعی بیان کرد: امروز در دنیا یکی از قیدهایی که برای باسوادی اعلام می‌کنند موضوع دانستن مهارت‌ها در عرصه‌های مختلف است که هنر یکی از آنهاست چرا که هنر سلوک در عالم است.

او با اشاره به نمایشگاه برپا شده در این مجتمع آموزشی، گفت: این نمایشگاه به ما ثابت می کند که دانش آموزان در کنار یادگیری مهارت‌های کلاسه‌بندی آموزشی، حتما به عرصه هنر نیاز دارند. چرا که این تجربه در دنیا و کشور ما ثابت شده است که یادگیری مهارت های هنری به فرایند آموزشی دانش آموزان بسیار کمک می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد: این طرح در پنج شهرستان در حال برگزاری است و امید است بتوانیم در گستره بزرگ ۳۷ شهرستانی استان فارس برگزار شود. 

محمدخلیل عسکری، مدیرکل آموزش و پرورش فارس هم در این مراسم با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص هنر گفت: از هزار نفر دانش‌آموزی که در این طرح ثبت کردند تعداد ۶۵۰ نفر به صورت حضوری و ۳۵۰ نفر به صورت غیرحضوری در این طرح شرکت کرده‌اند. 

او با بیان اینکه باید به سمت مهارت آموزی حرکت کنیم، گفت: با توجه به علاقه مندی دانش‌آموزان در خصوص توسعه این رشته‌ها، امید است در سال دوم اجرای این طرح بتوانیم آنرا توسعه بدهیم و آموزش و پرورش آماده هرگونه همکاری در این حوزه است تا ذهن خلاق دانش آموزان شکوفا شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: دانش‌آموزان باید در کنار هنرهای زیبایی که به نمایش گذاشته‌اند هنر با یکدیگر خوب بودن، احترام به پدر و مادر و انجام کار تیمی و گروهی را یاد بگیرند و به یکدیگر آموزش دهند.

عسکری گفت: پیرو درخواست یکی از دانش‌آموزان در خصوص ارائه یک کامپیوتر به این مجتمع آموزش، سیستم تخصیص می‌یابد تا تنها برای حوزه هنر استفاده شود. همچنین با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با ارشاد در خصوص اجرای طرح، حمایتی مادی و پشتیبانی را خواهیم داشت تا دانش آموزان از لحاظ استعداد و توانمندی به جایگاه ارزشمندی دست یابند.

انتهای پیام

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *