تولیت حرم شاهچراغ (ع): سکوت در مقابل یادداشت میرحسین موسوی همراهی با او تلقی می‌شود

آیت الله کلانتری با اشاره به یادداشت میرحسین موسوی گفت: انتظار می‌رود آن‌ها که دل در گروه انقلاب و شهدا و سربلندی ایران اسلامی دارند، موضع خودشان را در این باره مشخص کنند، چرا که سکوت نوعی همراهی تلقی می‌شود.  

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری در واکنش به یادداشت اخیر میرحسین موسوی گفت: این‌ها همه حکایت از یک استحاله صد درصدی دارد. یعنی تبدیل شدن به کسی که نه تنها مقابله با صهیونیسم بین الملل را قبول ندارد بلکه از آن طرفداری علنی هم می‌کند و از طرفی شهدای مدافع حرم که در نگاه جهانیان ستاره‌های درخشان هستند و در کل دنیا این‌ها را با بهترین الفاظ می‌ستایند را با الفاظی ناشایست خطاب می‌کند، این حکایت از یک استحاله صددرصدی دارد.

او گفت: این که انسان آنقدر گرفتار خودرایی شود که به چهره بزرگانی همچون شهید همدانی و شهدای مدافع حرم چنگ بیندازد، این علامت یک انحراف فکری عمیق است که امروز دارد خودش را نشان می‌دهد.

این استاد دانشگاه گفت: انتظار می‌رود آن‌ها که دل در گروه انقلاب و شهدا و سربلندی ایران اسلامی دارند، موضع خودشان را مشخص کنند. چرا که در این مورد، سکوت نوعی همراهی تلقی می‌شود و باید افرادی که زمانی به صورت صددرصدی از این فرد حمایت کردند و امروز نیز مدعی دلسوزی انقلاب هستند، موضع شفاف بگیرند و مقابله کنند.

کلانتری گفت: البته شخصی مثل میرحسین موسوی هیچ وجهه مثبتی در بین نیرو‌های مومن انقلاب ندارد و حرف‌های این فرد، تاثیری بر افکار مردم انقلابی ما ندارد و تنها می‌تواند دلخوشی استکبار را به ارمغان بیاورد.

رئیس انجمن علمی انقلاب اسلامی درباره ماجرای سلمان رشدی هم گفت: باید منتظر بمانیم تا ابعاد بیشتری از این واقعه روشن شود. چرا که در حال حاضر فرضیات مختلف و بعضا متناقضی وجود دارد.

او با تاکید بر اینکه یکی از کار‌هایی که آمریکا و اسرائیل و استکبار جهانی از سال‌های گذشته تا به امروز در پیش داشته است این بوده که تفکر انقلاب اسلامی را در نگاه جهانیان مذموم و زشت به تصویر بکشد، گفت: آمریکا به اعتراف خودشان طالبان و القاعده و داعش را به وجود آوردند. چرا اینکار را کردند؟ به این دلیل که یک اسلام جعلی و بدلی را در کنار انقلاب اسلامی به دنیا معرفی کنند تا انقلاب را به عنوان رادیکالیسم اسلامی معرفی کنند و وجهه انقلاب اسلامی را نزد جهانیان مخدوش کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: به همین دلیل این فرضیه می‌تواند به ذهن بیاید که این حرکت یک سناریوی ساخته شده دست خود غربی‌ها برای مظلوم‌نمایی و متعاقبا اعمال فشار‌ها بر کشورمان باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *