تاکید بر افزایش تعامل اتاق‌های بازرگانی فارس و تاجیکستان

در دیدار قائم مقام وزیر صنعت و تکنولوژی‌های نو تاجیکستان و رئیس و شماری از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی فارس، بر افزایش تعامل اتاق‌های بازرگانی تاجیکستان و فارس، تاکید شد.

 به گزارش ایران ریپورتس، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در دیدار قائم مقام وزیر صنعت و تکنولوژی‌های نو کشور تاجیکستان و هیئت همراه بیان کرد: کشور ایران و تاجیکستان فرهنگ بسیار نزدیکی دارند و همین موضوع می تواند در پیشبرد برنامه های مشترک در سایر حوزه ها تاثیرگذار باشد.

جمال رازقی افزود: امید داریم اتاق های بازرگانی دو طرف بتوانند با برنامه ریزی منسجم در راستای تبادل هیات های تجاری و تعامل بیشتر تجار و بازرگانان دو طرف و توسعه مناسبات تجاری اقدام عملی را انجام دهد.

رازقی با اشاره به سفر هیئت سیاسی اقتصادی کشور تاجیکستان به شیراز و بازدید از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی استان فارس، گفت: امیدوارم این سفر زمینه ساز دستاوردهای خوب اقتصادی و توسعه روابط اقتصادی کشور ایران و استان فارس با کشور تاجیکستان شود.

بختیار شریفی قائم مقام وزیر صنعت و تکنولوژی‌های نو کشور تاجیکستان نیز گفت: قرار گرفتن شعر سعدی شاعر بزرگ شهر شیراز، بر سر در سازمان ملل نشان از بزرگی مردم این سرزمین دارد که فرهنگ و گردشگری فارس شهرت جهانی دارد.

وی اضافه کرد: استان فارس موقعیت ها و ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی منحصر به فردی دارد که بخش های زیادی برای همکاری تجار ما و فارس وجود دارد.

شریفی ادامه داد: در چند سال اخیر بیماری کرونا شرایط ناهمواری را در دنیا ایجاد کرد که هم اینک ملت ها این دوران تلخ را پشت سر گذاشته اند و زمان آن رسیده که پویایی و فعالیت دوباره جوامع درسطح بین الملل از سر گرفته شود. 

هیئت سیاسی اقتصادی کشور تاجیکستان در سفر به استان فارس و شهر شیراز، برنامه‌های مختلفی نظیر بازدید از مراکز صنعتی و برخی صنایع، دیدار با مدیران و فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و …. و جلسه با فعالان اقتصادی فارس، دنبال شد.

انتهای پیام

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *