تاکید استاندار فارس بر تدوین طرح بهینه‌سازی انرژی در مسکن ملی

استاندار فارس، خواستار طرحی برای کاهش مصرف آب، برق و گاز در ساخت طرح نهضت ملی مسکن جهت ارائه به وزیر راه و شهرسازی، که قرار است روزهای آتی به فارس سفر کند، شد.

تاکید استاندار فارس بر تدوین طرح بهینه‌سازی انرژی در مسکن ملی

به گزارش ایران ریپورتس، محمدهادی ایمانیه، امروز در جلسه شورای مسکن استان فارس اظهار داشت: با توجه به این که طرح جهش ملی مسکن برای رفاه مردم بسیار استراتژیک و حیاتی است و به خانه دار شدن مردم کمک می کند، جلسات آن به شکل منظم در استان برگزار می شود.

وی گفت: با توجه به اهمیت استفاده بهینه از انرژی و کاهش مصرف آب، برق و گاز، توجه به این مباحث در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ضروری است و طرح مذکور باید در سایر نقاط کشور به یک الگو تبدیل شود.

استاندار فارس اظهار داشت: ساخت چهار میلیون مسکن در سطح کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن فرصت مناسبی برای بهینه سازی مصرف آب، برق و گاز در واحدهای مسکونی این طرح است و باید پیمانکاران و انبوده سازان و دستگاه هایی که ساخت بخشی از واحدها را بر عهده دارند، ملزم به رعایت قوانین و مقررات در این زمینه شوند.

وی بر لزوم ساخت مسجد، مدرسه، درمانگاه، کتابخانه و فضای ورزشی در کنار اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز تاکید کرد و افزود: اصرار داریم که همزمان با ساخت مسکن این امکانات نیز ساخته شود تا مردم بتوانند همزمان از این خدمات استفاده کنند.

ایمانیه افزود: در بحث تایید زمین های پیشنهاد شده به شورای عالی شهرسازی، لازم است که تمام دستگاه های اجرایی استان پاسخ استعلام ها را برای بررسی و تصویب ارائه دهند.

انتهای پیام / 

Leave a Reply

Your email address will not be published.