برگزاری جشن‌های وصال در فارس

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس اعلام کرد که مهمترین برنامه برای گرامیداشت هفته ازدواج، برگزاری جشن وصال در شهرستان‌های مختلف استان است.

حیدر صفرپور با اشاره به برگزاری جشن وصال در شیراز، گفت: هفته ازدواج، در شهرستان‌های مختلف برنامه‌ای تحت عنوان “جشن وصال” برگزار و طی آن از خادمان، خیران، فعالان و همسران جوان، تجلیل به عمل می‌آید.

به نقل از ورزش و جوانان فارس، صفرپور ادامه داد: طی این هفته، در قالب جشن وصال، در استان فارس از ۴۰ زوج قدردانی و ۵۰ فقره جهزیه، به زوج‌ها اهداء خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: برگزاری کارگاه‌های پیش از ازدواج، ارائه مشاوره‌های رایگان در مراکز تخصصی، برگزاری پویش‌های ازدواج آسان و اقداماتی در فضای مجازی با هدف ترویج ازدواج، بخشی از برنامه‌های این هفته است.

صفرپور با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه جوانان و خانواده با حضور متخصصان و صاحب‌نظران، گفت: شعار امسال این هفته “ازدواج آسان و آسمانی” است؛ لذا برنامه‌هایی متناسب با این شعار، تدوین شده و اجرایی می‌شود.

او گفت: حذف تشریفات و افزایش تسهیلات ازدواج عامل رشد آمار ازدواج، است، به طوریکه براساس بررسی‌ها، حذف تشریفات از مراسم ازدواج در ایام شیوع کرونا و همچنین افزایش میزان تسهیلات ازدواج از مؤلفه‌های افزایش آمار ازدواج در دو سال گذشته بوده است.

صفرپور با اشاره به توجه جدی دولت به مقوله ترویج ازدواج آسان، گفت:: طی بررسی ها و آمار اعلامی از سوی وزارت ورزش و جوانان، اتفاق خوبی در دو سال اخیر رخ‌داده و آمار ازدواج بعد از یک دهه که رو به افول بوده، افزایش پیداکرده است.

انتهای پیام

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *