ارتقاء آمادگی برای مدیریت بحران

سرپرست شرکت گاز استان فارس از ارتقای آمادگی بخش‌های مختلف در حوزه پدافند غیرعامل خبر داد.

علی اکبر میدان شاهی یکشنبه ۱۲ تیر در حاشیه مانور آمادگی نیروهای عملیاتی با تشریح برخی از اقداماتی که به منظور مدیریت بحران‌های احتمالی در دستور کار شرکت گاز فارس قرار گرفته است، گفت: برای آمادگی هر چه بیشتر نیروهای امدادی و عملیاتی ۲۵۶ فقره مانور سال گذشته و ۱۰۰ مانور امسال پیرامون شرایط اضطراری و بحران‌های مختلف برنامه ریزی و اجرا شده است.

او با اشاره به این موضوع که در شهرستان‌های فارس تعداد ۶۰ پست با ۶۰ خودرو در حال خدمت رسانی و آماده باش مدیریت بحران هستند، عنوان کرد: تعداد ۵۰۰ پست گازبان در سطح استان فعایت شبانه روزی داشته و در مرکز استان نیز یک تیم واکنش سریع شامل یک گروه امداد و دو گروه عملیات و یک گروه ابزار دقیق حضور مستمر دارند.

سرپرست شرکت گاز فارس در بخش دیگری از سخنانش به اجرایی سازی موارد مندرج در کتابچه‌های بحران اشاره کرد و گفت: در این دفترچه‌ها نفرات تیم‌های عملیاتی و سرگروه‌ها به همراه اطلاعات کامل برای مدیریت شرایط اضطراری مشخص شده‌اند. بعلاوه، شرح وظایف کلی اعضای فلوچارت اطلاع رسانی به همراه تلفن اعضای ستاد بحران شرکت گاز و ستاد بحران هر شهرستان نیز در این کتابچه وجود دارد.

میدان شاهی در ادامه از ارتقای آمادگی تیم‌های واکنش سریع خبر داد و افزود: علاوه بر تیم‌های عملیاتی که در کتابچه‌های بحران هر شهرستان یا منطقه وجود دارد، تعداد ۴ تیم در اقصی نقاط استان برای پاسخگویی سریع به شرایط اضطراری احتمالی با تخصص‌های تعمیرات، امداد و ابزار دقیق مشخص شده است.

او به اشاره به این موضوع که عملیات پشتیبانی از اهمیت ویژه‌ای در کشاکش بحران برخوردار است، اظهار کرد: تعداد دو انبار تجهیزات بحران متمرکز برای شهر شیراز و در سطح همه شهرستان‌ها تجهیز شده و تعداد ۷ دستگاه کانکس برای شرایط اضطراری و کمک به استان‌های معین و بالعکس در شهرستان‌های هم مرز استان‌های مجاور تجهیز و آماده به کار است.

میدان شاهی با تشریح برخی از اقدامات انجام شده در حوزه‌های لجستیکی هم گفت: یک دستگاه خودروی ایسوزو برای استفاده در شرایط اضطراری با جانمایی کلیه تجهیزات لازم و قطعات یدکی مجهز و اماده ارایه خدمت است و تعداد ۵ دستگاه موتور سیکلت برای استفاده در شرایط اضطراری در سطح کلانشهر شیراز تجهیز و آماده خدمترسانی است.

این مقام مسئول از قابلیت‌های ارزنده شرکت گاز فارس برای ارایه خدمات به استان‌های همجوار خبر داد و افزود: فارس به عنوان استان معین استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، هرمزگان، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و منطقه ۵ عملیات انتقال گاز مشخص شده و همچنین برای استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان و منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز معین دوم است.

انتهای پیام

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *