اختصاص درآمد اکران فیلم قهرمان در شیراز به آزادی برخی زندانیان جرائم مالی

درآمد حاصل از دو نوبت از اکران فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی در شیراز که در همین شهر فیلمبرداری شده بود؛ به منظور آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد جمع‌آوری شد.

به گزارش ایران ریپورتس، هزینه فروش بلیت دو سانس فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی که با حضور بازیگران این فیلم در شیراز اکران شد، برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد جمع آوری شد.

این آیین با حضور اعضای کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس، خیران و نیکوکاران و فعالان اقتصادی  استان فارس و مردم فرهنگ و هنر دوست شیراز، چهارشنبه سوم آذرماه برگزار شده بود.

سهیلا محبی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس در این آیین گفت: فیلم قهرمان فیلم مناسب در موضوع جرائم مالی است و تلاش کردیم از تمام ظرفیت های این فیلم از جمله موضوع فیلم و بازیگران استفاده کنیم تا نتیجه بهتری حاصل شود.

وی افزود: در کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس با همکاری مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب برنامه ریزی برای برگزاری این رویداد انجام شد که استقبال مردم و فعالان اقتصادی از این برنامه بسیار خوب بود.

محبی با بیان اینکه صد در صد فروش این اکران صرف آزادی زندانیان جرائم مالی استان می شود، اظهار داشت: با توجه به استقبال فعالان اقتصادی، علاوه بر جمع آوری کمک های خیرخواهانه در روز اجرای برنامه؛ جمع آوری کمک افراد، نیکوکاران و خیران و بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی به صورت انفرادی هم صورت پذیرفت.

رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس با تشکر از استقبال مردم ادامه داد: حضور پرشور و استقبال مردم دلگرمی و امیدبخش ما برای برگزاری برنامه هایی دیگر خواهد بود.

محبی همچنین عنوان داشت: عمده هدف از برگزاری این برنامه فرهنگ سازی و توجه بنگاه های اقتصادی به دو بخش مسئولیت اجتماعی بنگاهی و مسئولیت اجتماعی شهروندی خود است که با توجه به اینکه مفهوم مسئولیت اجتماعی بنگاهی در ساختار و اجرا به طور کامل و قابل لمس در حوزه های اقتصادی ما نهادینه نشده است تلاش کردیم موضوع مسئولیت اجتماعی بنگاهی را در کنار مسئولیت شهروندی اجرا کنیم و به منصه ظهور برسانیم.

** مجازات‌های دیگری جایگزین حبس در جرائم مالی شود

وی با بیان اینکه عمده مخاطبان در این برنامه فعالان اقتصادی هستند اضافه کرد: بنگاه های اقتصادی و مدیران آنها باید به مشکلات جامعه نیز بیاندیشند لذا بایستی به مسئولیت اجتماعی بنگاه ها و ترویج آن به جد به عنوان یک رکن اساسی در زمینه حرکت به سمت توسعه پایدار و عدالت اجتماعی توجه خاص داشته باشند.

محبی افزود: قوانین حبس محور، موارد پنهان اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی در خود دارد که نیاز جدی به بازنگری در آن مشهود است لذا پیشنهاد ما این است که با توجه به معضلات آسیب زای این نوع از اجرای قوانین برای مجرم و خانواده های آنها؛ مجازات های دیگری در دایره شمول جایگزین حبس شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *