اجلاس معاونان غذا و دارو قطب ۵ کشور در شیراز برگزار شد

نخستین اجلاس معاونان و مدیران غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی قطب ۵ کشور در سال جاری امروز، ۲۰ خردادماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.


به گزارش ایران ریپورتس، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ضمن تبریک روز جهانی ایمنی غذا، بر برگزاری مستمر و منظم نشست‌هایی در حوزه غذا و دارو در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی قطب ۵ کشور تأکید کرد.

محمدجواد راعی افزود: شرایط امروز با توجه به حساسیتی که در خصوص تامین دارو و تجهیزات پزشکی ایجاد شده، استفاده از ظرفیت این‌گونه نشست‌ها در راستای بررسی چالش‌های موجود بسیار اهمیت دارد.

معاونان و مدیران غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده های علوم پزشکی قطب ۵ کشور نیز در این نشست، در خصوص ارائه خدمات مطلوب‌تر با ارائه پیشنهاداتی برای رفع چالش‌ها و موانع موجود پرداخته و مقرر شد تا نتیجه این نشست به سازمان غذا و دارو نیز انعکاس یابد.

بررسی مشکلات سامانه‌های کالاهای سلامت‌محور و داروخانه‌ها و بررسی وضعیت بدهی‌هایی دارویی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

این نشست هم‌اندیشی با حضور مدیرکل برنامه‌ریزی و پایش امور استان‌های سازمان غذا و دارو کشور و معاونان غذا و دارو دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی شیراز، هرمزگان، بوشهر، یاسوج، جهرم، فسا، لار و گراش، همچنین مدیران واحدهای مختلف مرتبط در این حوزه، در مجتمع فرهنگی رفاهی ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.