اجرای ۸ هزار مصوبه اشتغال خُرد بنیاد برکت در فارس

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حدود هشت هزار و ۲۰۰ مصوبه اشتغال خرد در سطح استان فارس با اولویت توانمندسازی خانواده‌ها را در دستور کار دارد.

اجرای ۸ هزار مصوبه اشتغال خُرد بنیاد برکت در فارس

به گزارش ایران ریپورتس، حسین پور نورعلی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، خبرنگاران را پل ارتباطی بین مردم و مسئولان دانست و بر اهمیت نقش ارزنده‌ آنها برای پوشش خبری و پیگیری مسائل و مشکلات مردم تاکید کرد.

او با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان فارس در حوزه اجتماعی، گفت: علاوه بر بنیاد برکت، بنیاد ۱۵ خرداد اخیرا به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) الحاق شد و در حوزه سلامت فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: بنیاد احسان نیز از سال ۹۷ عمده فعالیت خود را شروع کرده و در حوزه اجتماعی در سطح خرد فعالیت می کند و در بحران ها به کمک به نیازمندان می شتابد و حوزه توزیع بسته های معیشتی را پوشش می‌دهد.

پور نورعلی تاکید کرد: بنیاد برکت حدود هشت هزار و ۲۰۰ مصوبه اشتغال خرد در سطح استان دارد و در حوزه های بهزیستی نیز ورود می کند.

وی ادامه داد: توانمندسازی خانواده ها در اولویت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان است و گروه های جهادی در اجرای برنامه های این ستاد نقش مهمی دارند و قابل اعتماد بودن، اخلاص و سرعت عمل جبهه های جهادی از ویژگی های منحصر به فرد آنهاست.

مدیرکل اجرایی ستاد فرمان امام (ره) در ادامه از اعزام زائر اولی‌ها به کربلای معلی به‌صورت رایگان از خانه‌های محلات در سطح کلانشهر شیراز خبر داد و افزود: همچنین با همکاری گروه‌های جهادی در محلات محروم خدمات دندانپزشکی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه سال تحصیلی جدید نیز در پویش مشق احسان، ۱۲ هزار بسته لوازم تحریر در بین اقشار کم بضاعت استان توزیع می‌شود.

این مقام مسئول در استان فارس با اشاره به سیلاب اخیر در مناطق جنوبی استان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بحران‌ها در کنار مردم بوده و خواهد بود، در حادثه سیل اخیر نیز پس از اعلام وقوع سیل، با همکاری گروه‌های جهادی از مناطق سیل‌زده بازدید شد و بر اساس میزان خسارت به منازل مسکونی، اولویت‌بندی انجام گرفت، در همین راستا امدادها در ۳ مرحله انجام خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در مرحله اول با ارسال اقلام امدادی شامل کف کش و لجن کش، بیل، چمکه، کارواش و اقلام غذایی فوری و آب معدنی به مناطق سیل زده را داشتیم، مرحله دوم با ارسال بسته‌های غذایی و مرحله سوم نیز تامین بخشی از اقلام لوازم خانگی آسیب دیده از سیل و دام های تلف شده، انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published.