آمادگی شهرداری شیراز برای استقبال از بهار ۱۴۰۱

شهردار شیراز از آماده‌سازی بوستان‌ها، کمپ‌های مسافران نوروزی در این کلانشهر برای نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش ایران ریپورتس، سید احسان اصنافی شهردار شیراز در شورای اداری استان فارس اظهار داشت: بعد از دو سال انتظار حجم بالایی از مسافران و گردشگران نوروزی را در شهر شیراز داریم و برای آن در مجموعه شهرداری شیراز تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم.

وی در توضیح اقدامات صورت گرفته عنوان کرد: از 10 کیلومتری ورودی‌های شهر عملیات پاکسازی صورت گرفته، سرویس‌های بهداشتی تعمیر و تجهیز شده، المان‌ها نورپردازی‌ها، تابلو‌ها و پارک‌ها در دست تعمیر هستند. همچنین گلکاری در سطح شهر شیراز آغاز شده و تلاش داریم که از 25 اسفندماه و ورود اولین مسافران نوروزی گل‌ها نمود کافی و زیبایی داشته باشند.

اصنافی از برپایی غرفه‌های نوروزی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، استقرار نماد‌ها و المان‌های نوروزی و تمهیدات لازم برای میوه و تره‌بار شب عید که در حوزه سازمان ساماندهی مشاغل است، خبر داد و با بیان اینکه موضوعات ایمنی و خدمات شهری و سد معبر شهرداری شیراز بصورت روزانه شده، تصریح کرد: از 15 اسفندماه مجوز حفاری صادر نخواهد شد و همه حفاری‌ها تا 22 اسفندماه جمع آوری خواهد شد.

شهردار شیراز از آماده‌سازی سه کمپ برای مسافران نوروزی در شهر شیراز خبر داد و گفت: سه کمپ زیباشهر، شهید شیرودی و باغ جنت با ظرفیت 220 کانکس برای مسافران نوروزی آماده شده‌اند.

وی با بیان اینکه درصورت وقوع بارندگی و کمبود فضا، هماهنگی‌های لازم با نمایشگاه بین‌المللی فارس صورت گرفته و از آن مکان نیز استفاده خواهد شد، تصریح کرد:  همچنین 11 بوستان در سطح شهر شیراز با امکان نصب 2500 چادر و در صورت لزوم 13 سالن ورزشی شهرداری شیراز برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

شهردار شیراز  درخصوص سایر اقدامات صورت گرفته شهرداری شیراز برای ایام نوروز سال آینده عنوان کرد: تور‌های گردشگری، خط‌های ویژه از ایستگاه وکیل‌الرعایا به حرمین مطهر و 16 تاکسی برای راهنمایی مسافران و گردشگران با عنوان از من بپرس از جمله دیگر اقدامات شهرداری شیراز برای ایام نوروز 1401 خواهد بود.

وی با بیان اینکه همچنین 35 پارکینگ با ظرفیت بیش از 4500 خودرو در کنار پارکینگ‌های خصوصی برای ایام نوروز تدارک دیده شده است، موضوع ترافیک را از دیگر مقولات مهم و مدنظر شهرداری شیراز برای ایام نوروز خبر داد و اذعان داشت: در ایام نوروز ترافیک سنگینی را در ساعاتی از شبانه روز خواهیم داشت که با هماهنگی پلیس راهور و شورای ترافیک شهر شیراز، تمهیداتی را برای برخی معابر، مسیر‌ها و اماکن پربازدید و پرتردد در نظر گرفته‌ایم.

وی در پایان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی اماکن و برنامه‌های شهرداری شیراز در ایام نوروز 1401 تاکید کرد.

انتهای پیام

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *