آغاز فعالیت طرح حفاظت از تالاب بختگان درمرودشت

نماینده طرح حفاظت از تالاب‌های ایران در استان فارس با اشاره به سند سه ساله پروژه “بسط و توسعه مدیریت محیط زیستی و معیشت پایدار در دریاچه ها و تالاب های مهم ایران از آغاز پروژه های کشاورزی پایدار و تنوع بخشی به معیشت های سازگار با منابع تالابی در این چارچوب در حوضه تالاب بختگان در شهرستان مرودشت خبر داد.

به گزارش ایران ریپورتس و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، یوسف رفیعی ابراز کرد: طرح کشاورزی پایدار در شهرستان مرودشت به عنوان یکی از شهرستان های موجود در حوضه تالاب بختگان در روستاهای درودزن و دولت آباد فعالیت خود را آغاز کرده است و در مرحله نخست اعتماد سازی و ورود به جامعه محلی و انتخاب کشاورزان مرتبط با طرح در دستور کار قرارگرفته است.

وی اظهار کرد: در پروژه کشاورزی پایدار 16 روستا و در پروژه معیشت های سازگار با منابع تالابی ده روستا در حوضه تالاب بختگان در استان فارس تحت پوشش قرار گرفته اند.

او با بیان اینکه این طرح از محل اعتبارات مردم ژاپن و با هماهنگی دفتر عمران سازمان ملل متحد در ایران اجرایی می شود، تصریح کرد:  طرح مذکور بر مبنای مدیریت مزرعه و با استفاده از روش های جدید در کشاورزی  و متناسب با حفاظت از خاک و منابع آبی متمرکز شده است.

نماینده طرح حفاظت از تالاب‌های ایران در استان فارس ضمن تشکر از دست اندرکاران طرح حفاظت از تالاب های ایران در شهرستان مرودشت، خواستار تعامل حداکثری مجریان پروژه ها در شهرستان با یکدیگر و همچنین مساعدت حداکثری دست اندرکاران دولتی در شهرستان با آنها برای اجرای هر چه بهتر پروژه ها شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.